Zamknij

Mecze La Liga już nie tylko w Eleven! Ale kibice nie mają powodów do radości

Andreas Nicolaides
16.04.2018 17:49
Real - Barcelona
fot. PAP/EPA

W nowym sezonie hiszpańskiej La Liga mecze transmitowane będą w dwóch stacjach - Eleven Sports i Canal+. To nie jest dobra wiadomość do kibiców, bowiem będą musieli nabyć dwa oddzielne pakiety w telewizyjnym abonamencie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Każdego tygodnia Eleven pokaże pięć meczów La Liga, pozostałe pięć spotkań transmitowanych będzie w Canal+. Wyjątkiem będą starcia Realu Madryt z Barceloną, które obie telewizje transmitować będą równocześnie.

Prawa do transmisji La Liga w Eleven i Canal+

Nadawcy będą dzielić się meczami korzystając naprzemiennie z prawa pierwszego wyboru - czytamy w komunikacie. To oznacza, że jednego tygodnia pierwszy mecz wybierze Eleven, drugi - Canal+, trzeci - Eleven, czwarty - Canal+ itd. W kolejnym tygodniu wybieranie zacznie Canal+. I tak na zmianę.

To oznacza, że - prawdopodobnie - mecze Realu Madryt i Barcelony transmitowane będą raz w Eleven, raz w Canal+. Niestety jest to zła wiadomość dla kibiców, bo będą musieli wykupić oba pakiety TV - Eleven i Canal+. Na domiar złego Canal+ stracił prawo do pokazywania Ligi Mistrzów na rzecz Polsatu. Jeśli więc kibice hiszpańskich drużyn będą chcieli obejrzeć mecze swoich ulubieńców w Lidze Mistrzów, będą musieli dodatkowo zakupić pakiet Polsatu.

Kto pokaże mecze Realu i Barcelony? Transmisja

Do tej pory prawa do transmisji meczów hiszpańskiej La Liga miała na wyłączność stacja Eleven Sports. Nowe regulacje wejdą w życie od nowego sezonu.

RadioZET.pl/AN