La Liga: Wpadka Barcelony, Sevilla wysoko wygrała z Realem

26.09.2018 22:15

Piłkarze Barcelony, którzy przed rozpoczęciem 6. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy prowadzili w tabeli, niespodziewanie przegrali w środę na wyjeździe z ostatnim dotychczas Leganes 1:2. W hicie tej serii spotkań Sevilla okazała się lepsza od Realu Madryt. Andaluzyjczycy wygrali 3:0.

Barcelona - Leganes fot. PAP/EPA

Goście objęli prowadzenie w 12. minucie, kiedy Brazylijczyk Philippe Coutinho źle przyjął piłkę, ale zamiast próbować ją opanować uderzył z powietrza z dystansu i zaskoczył bramkarza rywali.

Jednak niedługo po przerwie Barcelona straciła dwa gole w ciągu kilkudziesięciu sekund. Najpierw na listę strzelców wpisał się Marokańczyk Nabil El Zhar (52.), a tuż po nim Oscar Rodriguez (53.).

To pierwsza porażka podopiecznych trenera Ernesto Valverde w tym sezonie, ale drugi kolejny ligowy mecz bez zwycięstwa. W niedzielę "Duma Katalonii" zremisowała przed własną publicznością z Gironą. Zespół Leganes dzięki zwycięstwu wydostał się tymczasowo ze strefy spadkowej. To jego pierwsza wygrana w tym sezonie.

W najciekawiej zapowiadającym się meczu 6. kolejki, rozgrywanym dwie godziny później, Sevilla wygrała 3:0 z Realem Madryt.