Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Rewolucja w Ekstraklasie. Boniek podjął przełomową decyzję

22.05.2017 22:10
sport

Od początku sezonu 2017/2018 Lotto Ekstraklasy polscy sędziowie będą mogli korzystać z systemu powtórek wideo (VAR). Informację potwierdził prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek.

Rewolucja w Ekstraklasie. Boniek podjął przełomową decyzję fot. Łukasz Cynalewski / Agencja Gazeta
Zagłosuj

Czy popierasz wprowadzenie systemu powtórek wideo do rozgrywek Ekstraklasy?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

O planach wprowadzenia do polskiej ekstraklasy testowanego na świecie systemu powtórek (VAR) mówiło się od momentu wizyty sekretarza generalnego Międzynarodowej Rady Piłkarskiej, który zapowiedział wolę współpracy z włodarzami PZPN-u. 

Wiadomość o pomyślnym zakończeniu negocjacji i rozpoczęciu użytkowania powtórek wideo przekazał sam Zbigniew Boniek. - Decyzję podjąłem dwa miesiące temu. Przyjrzałem się, jak to funkcjonuje. Spotkałem z odpowiednimi ludźmi, wysłałem Łukasza Wachowskiego do Włoch, aby zapoznał się z projektem, który jest tam wdrażany. Właśnie Łukasz będzie odpowiedzialny za logistykę. Niedługo zdecyduję, który sędzia, czy sędziowie będą zajmowali się projektem VAR od strony merytorycznej - powiedział w rozmowie z serwisem polsatsport.pl.

Nowy system nie będzie używany we wszystkich spotkaniach poszczególnych ligowych kolejek. Dla każdej serii gier mają zostać wybrane mecze wiodące oraz dwa wyłonione w drodze losowania, w których sędziowie będą wspomagani przez VAR. Decyzja podyktowana jest kosztami wprowadzenia nowej technologii.

RadioZET.pl/sport.pl/DG

Oceń