Liga Mistrzów: Manchester City znow pokonany, Liverpool w półfinale!

10.04.2018 22:37
Nicolas Otamendi w derbach Manchesteru

Liverpool wygrał na wyjeździe z Manchester City 2:1 i awansował do półfinału Ligi Mistrzów. Pierwszy mecz zakończył się wygraną "The Reds" 3:0.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

90. min.

Koniec! Liverpool wygrywa na wyjeździe z Manchesterem City 2:1 (5:1 w dwumeczu) i awansuje do półfinału Ligi Mistrzów!

90. min.

Trwa atak pozycyjny City. Arbiter dolicza dwie minuty.

90. min.

Zmiana w Liverpoolu: Schodzi z boiska Salah. W jego miejsce Ings.

85. min.

Teraz wydawało się, że faulowany był Sterling, ale gwizdek sędziego milczy.

83. min.

Manchester w ataku pozycyjnym, ale niedokładne podanie De Bruyne.

81. min.

Teraz gol dla City, ale nieuznany. Sane był na spalonym.

78. min.

Liverpool prowadzi 2:1 (w dwumeczu aż 5:1) i jest praktycznie pewny awansu do półfinału Ligi Mistrzów!

77. min.

Fatalny błąd Otamendiego, który zagrywa pod nogi Firmino, a ten wychodzi sam na sam z bramkarzem rywali i strzałem w długi róg nie daje mu najmniejszych szans na obronę!

77. min.

GOOOL! Firmino!

76. min.

Teraz dobre dośrodkowanie Sane, Aguero strzela! Obok!

74. min.

Zmiana w City: Gundogan za Silvę.

74. min.

Świetna szansa dla Liverpoolu, ale fatalnie dośrodkował Robertson. Szkoda, bo na czysta pozycję wychodził Salah.

70. min.

Laporte z dystansu! Jest rykoszet i piłka przelatuje obok słupka!

69. min.

Bernardo Silva w pole karne... Znów świetnie wychodzi do piłki Karius.

68. min.

Leżał na boisku Sane. Drobny uraz, ale wydaje się, że szybko wróci do gry.

67. min.

I pierwszy strzał Aguero! Ale zablokowany!

66. min.

Zmiana w City: Aguero za Silvę.

64. min.

Ładnie wyszedł teraz na wolną pozycję Sane, ale sędzia odgwizdał spalonego.

63. min.

Manchester City potrzebuje do awansu czterech goli, mimo tego nie odpuszcza kolejnych ataków. Klarownych sytuacji jednak brakuje.

56. min.

Kapitalny kontratak! Salah zagrał do Mane, ten wyszedł sam na sam z bramkarzem, stracił piłkę, dopadł do niej Salah i ładną podcinką trafił do siatki!

56. min.

GOOOL! Salah!

53. min.

Długa piłka od Walkera do Sane, ale niedokładna. Karius wznawia od bramki.

50. min.

Stara się atakować City, ale goście wyszli na druga połowę mniej bojaźliwie. Więcej gry w środku pola, przynajmniej w pierwszych 5 minutach drugiej połowy.

46. min.

Warto dodać, że za protesty w przerwie na trybuny wyrzucony został trener City, Josep Guardiola.

46. min.

Czas na drugą połowę!

45. min.

Koniec pierwszej połowy! Manchester City prowadzi z Liverpoolem 1:0, ale w dwumeczu przegrywa 1:3.

45. min.

Ależ miał teraz szansę Chamberlain! Pięknie rozegrał piłkę z Salahem, minął Edersona, ale z ostrego kąta posłał piłkę obok bramki!

42. min.

A teraz piłka wpada do bramki Liverpoolu, ale sędzia odgwizduje spalonego! Jak pokazały powtórki, niesłusznie! W Lidze Mistrzów nie ma jednak VARu, gol nie został uznany!

41. min.

Odpowiada uderzeniem z dystansu Bernardo Silva! Słupek!

41. min.

Chamberlain strzela z dystansu! Wprost w ręce bramkarza City!

40. min.

Teraz kontratak Liverpoolu, Salah wpada w pole karne, ale zagrywa niedokładnie.

34. min.

Nic z tego nie wyszło, jest za to kontratak. Rusza De Bruyne, ale jest faulowany. Żółta kartka dla Firmino.

34. min.

Wreszcie szansa dla gości. Będzie rzut rożny.

33. min.

Sterling pada teraz w polu karnym rywala, ale nie ma mowy o rzucie karnym.

30. min.

Teraz dośrodkowanie, odbija piłkę Karius, ale dopada do niej Bernardo Silva - strzał! Zablokowany!

29. min.

Arnold fauluje teraz Sane i ogląda żółtą kartkę.

27. min.

Jeszcze De Bruyne z dystansu! Broni Karius!

26. min.

Dośrodkowanie z rzutu rożnego, ale nie sięgnął piłki Fernandinho.

24. min.

Teraz długa piłka do Mane, ale minimalnie szybszy Walker. Liverpool ma ogromne problemy, by chociaż przedostać się na połowę City.

20. min.

Teraz kapitalnie De Bruyne do Sterlinga, ten płasko w pole karne... Odbija piłkę Karius!

17. min.

Krótkie rozegranie... Strzela Sane! Zablokowany!

16. min.

Faulowany Sterling blisko pola karnego. Szansa dla gospodarzy.

13. min.

A teraz ostry wślizg Sadio Mane na nogi Kyle'a Walkera! Sędzia na szczęście dla piłkarza Liverpoolu wyciąga tylko żółtą kartkę. Upomnienie też dla Edersona za nadmierne protesty. Bramkarz City domagał się wyrzucenie rywala z boiska.

9. min.

Rzut rozny dla Liverpoolu. Krótko rozegrany, wreszcie dośrodkowanie... I sędzia odgwizduje spalonego.

8. min.

De Bruyne zza pola karnego! Wysoko nad bramką!

5. min.

Liverpool nie potrafi wyjść z własnej połowy. City utrzymuje się przy piłce i szuka ataku pozycyjnego.

2. min.

Co za otwarcie City! Kontratak, piłka do Sterlinga, ten odgrywa do środka, do Jesusa i Brazylijczyk strzałem z pierwszej piłki trafia do siatki!

2. min.

GOOOL! Jesus!

2. min.

Jest dośrodkowanie... Oddalają grę obrońcy Liverpoolu.

1. min.

Faulowany Kevin De Bruyne. Będzie okazja do dośrodkowania.

1. min.

Zaczęli!

20:44

I przywitanie obu ekip.

20:43

Czas na hymn Ligi Mistrzów!

20:41

Obie ekipy gotowe już do wyjścia na murawę!

20:37

Trudno więc dziwić się ustawieniu, jakie desygnował na ten mecz Josep Guardiola.

20:36

Przypomnijmy, że Manchester City przegrał pierwszy mecz 0:3. Jeżeli w rewanżu straci u siebie przynajmniej jedną bramkę, będzie musiał strzelić aż pięć.