El. Ligi Mistrzów: Pewne zwycięstwo, Legia jedną nogą w 3. rundzie

Andreas Nicolaides
12.07.2017 21:45
Legia Warszawa

Piłkarze Legii Warszawa wygrali na wyjeździe z fińskim zespołem IFK Mariehamn 3:0 (3:0) w pierwszym meczu drugiej rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów. Rewanżowe spotkanie rozegrane zostanie w stolicy Polski 19 lipca.

Mistrzowie Polski przystępowali do rywalizacji z fińską drużyną w roli zdecydowanego faworyta. Choć dopiero w najbliższy weekend rozpoczynają ligową rywalizację, to bez większych problemów wygrali w stolicy Wysp Alandzkich.

W podstawowym składzie Legii zabrakło obrońcy reprezentacji Polski Michała Pazdana, który doznał niegroźnego urazu podczas rozgrzewki. Zadebiutował natomiast inny zawodnik, na którego regularnie stawia selekcjoner Adam Nawałka - Krzysztof Mączyński.

Do przerwy podopieczni trenera Jacka Magiery prowadzili 3:0 i praktycznie rozstrzygnęli losy dwumeczu. Już w ósmej minucie rzut karny skutecznie egzekwował Guilherme. "Jedenastka" została podyktowana za faul na Łukaszu Broziu, który w tym spotkaniu przeprowadził kilka efektownych akcji prawą stroną boiska.

W 39. minucie nie popisał się bramkarz gospodarzy. Estończyk Andreas Vaikla po strzale głową Fina Kaspera Hamalainena wybił piłkę przed siebie, a Węgier Dominik Nagy z bliskiej odległości trafił do siatki. Tuż przed końcem pierwszej połowy Hamalainen wykorzystał świetne podanie Guilherme i technicznym strzałem tzw. podcinką podwyższył na 3:0.

W drugiej połowie Amos Ekhalie pokonał Arkadiusza Malarza, ale był na pozycji spalonej i sędzia nie uznał gola. W 61. minucie sytuacja gospodarzy stała się bardzo trudna, bo drugą i w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Kenijczyk Anthony Dafaa. Wydawało się, że kolejne gole dla Legii będą kwestią czasu.

Potwierdzeniem tego była sytuacja z 64. minuty. Wówczas świetną interwencją popisał się Vaikla, który efektownie obronił strzał głową Hamalainena.

Mimo zdecydowanej przewagi goście nie zdobyli kolejnych bramek. Nie ustrzegli się przy tym błędów w obronie, czego nie potrafili wykorzystać rywale. Jednak bardziej klasowy zespół w kolejnej rundzie kwalifikacji, może być bardziej skuteczny.

IFK Mariehamn - Legia Warszawa 0:3 (0:3)
Bramki: 0:1 Guilherme (8-karny), 0:2 Dominik Nagy (39), 0:3 Kasper Hamalainen (44)

Relacja minuta po minucie:

90. min.

Dziękujemy za dziś i zapraszamy na kolejne relacje!

90. min.

Koniec meczu! Pewne zwycięstwo Legii Warszawa 3:0 nad IFK Mariehamn!

90. min.

Rzut wolny z około 30 metrów... Strzela Dąbrowski! Niewiele nad bramką! Niezła próba!

83. min.

Teraz z kolei Szwoch do Monety, który uderza z ostrego kąta! Także niecelnie.

78. min.

Świetna teraz akcja rezerwowych! Moneta z lewej strony podaje do Szymańskiego - strzał z bliska, ale nad bramką!

75. min.

Na kwadrans przed końcem Legia wydaje się być zadowolona z wyniku. Trudno się dziwić, 3:0 na wyjeździe stawia mistrzów Polski w doskonałej sytuacji przed rewanżem.

70. min.

Moneta teraz spróbował strzału z szesnastu metrów, ale został zablokowany!

65. min.

Broź teraz idealnie dośrodkowuje na głowę Hamalainena - strzał! Kapitalnie broni bramkarz!

63. min.

Kolejna zmiana w Legii: Nagy schodzi z boiska, w jego miejsce Moneta.

61. min.

Dafaa wyrzucony z boiska! Piłkarz gospodarzy ostro zaatakował Mączyńskiego i słusznie obejrzał czerwoną kartkę.

60. min.

Teraz ładnie pograli podopieczni Jacka Magiery, Piłka wreszcie na prawo - Broź dośrodkowuje... Wybijają obrońcy rywala.

55. min.

Zmiana w Legii: Szwoch w miejsce Kopczyńskiego.

51. min.

Bardzo spokojny początek Legii Warszawa. Mistrzowie Polski dają pograć rywalom.

46. min.

Zaczynamy drugą połowę!

45. min.

Wracamy za kilka minut. Bądźcie z nami!

45. min.

Koniec pierwszej połowy! Legia prowadzi 3:0!

44. min.

Dwa szybkie ciosy mistrzów Polski! Tym razem to Hamalainen wyszedł sam na sam z bramkarzem i podcinką wpakował piłkę do siatki.

44. min.

GOOOL! Hamalainen!

40. min.

Dośrodkowanie w pole karne, strzał Hamalainena odbija bramkarz rywala, do piłki dopada Nagy i pakuje ją do siatki!

39. min.

GOOOL! Nagy i Legia prowadzi 2:0!

37. min.

Powinno być 1:1! Brian Span wyszedł sam na sam z Malarzem, ale strzelił wprost w bramkarza Legii.

30. min.

Legia kontroluje przebieg meczu. Od kilku minut nie oddała jednak strzału na bramkę gospodarzy.

21. min.

Sporo szczęścia miał Arkadiusz Malarz. Najpierw groźny strzał z dystansu, a następnie groźny strzał z 5. metra! Na szczęście niecelny.

20. min.

Teraz Hamalainen z lewej strony, wpada w pole karne - strzał! Nad bramką.

18. min.

I kolejna szansa! Broź w pole karne, strzela z pierwszej piłki Hamalainen! Poprzeczka!

15. min.

Kapitalna teraz okazja do zdobycia drugiej bramki! Szybko kontratak, Broź na prawej stronie - zagrywa w pole karne do Guilherme, strzał! Trafił w Nagy'ego. Gdyby nie jego kolega z zespołu, Brazylijczyk miałby na koncie już dwa trafienia.

13. min.

Strzela Guilherme! Wysoko nad bramką.

13. min.

Będzie okazja do zdobycia drugiego gola. Rzut wolny blisko bramki.

10. min.

Długo rozgrywa teraz piłkę Legia. Daleko jednak od bramki rywala.

8. min.

GOOOL! Guilherme pewnie trafia do siatki!

7. min.

Rzut karny dla Legii! W polu karnym rywala faulowany był Broź!

5. min.

Warto odnotować, że dziś w ekipie z Łazienkowskiej debiutuje reprezentant Polski - Krzysztof Mączyński.

2. min.

W odpowiedzi rzut rożny dla gospodarzy. Dośrodkowanie... Dobra interwencja Dąbrowskiego!

1. min.

Pierwszy strzał - z dystansu Moulin! Minimalnie obok słupka!

1. min.

Zaczęli!

19:57

Piłkarze obu ekip są już na murawie. Legia zagra dziś w nowych koszulkach - na szaro.

19:54

Rywalem Legii będzie IFK Mariehamn. Pierwszy mecz rozegrany zostanie w Finlandii, rewanż za tydzień w Warszawie.

19:50

W takim składzie zagrają mistrzowie Polski:

19:48

Witamy w relacji na żywo z pierwszego w nowym sezonie meczu Legii Warszawa w el. Ligi Mistrzów!