LM: Robert Lewandowski podziękował swojemu idolowi za inspirację

28.11.2018 09:41

Wtorkowy wieczór Ligi Mistrzów należał do Roberta Lewandowskego. Polski napastnik Bayernu Monachium został liderem klasyfikacji strzelców, a w tabeli wszech czasów przesunął się na 6. miejsce wyprzedzając swojego idola, Thierry'ego Henry.

Robert Lewandowski fot. PAP/EPA
Zagłosuj

Czy Robert Lewandowski zostanie królem strzelców Ligi Mistrzów w sezonie 2018/2019?

Bawarczycy pokonali w 5. kolejce Champions League Benficę Lizbona aż 5:1 i przypieczętowali awans do fazy pucharowej. Po dwa gole zdobyli Arjen Robben i Robert Lewandowski, a jedno trafienie dorzucił Franck Ribery.

LM: Wielki wyczyn Lewandowskiego

Dla Polaka były to gole numer 50 i 51 w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Jest dopiero siódmym zawodnikiem, który osiągnął tę barierę - wcześniej dokonali tego Cristiano Ronaldo (121), Lionel Messi (105), Raul (71), Karim Benzema (59), Ruud van Nistelrooy (56) oraz Thierry Henry (50), którego Polak właśnie wyprzedził w klasyfikacji wszech czasów.

"To wspaniały dzień dla mnie. Dziękuję mojemu piłkarskiemu idolowi Thierry'emu Henry za inspirację w pogoni za marzeniami!" - skomentował Lewandowski na Twitterze.

Ponadto "Lewy" awansował na pozycję lidera klasyfikacji najlepszych strzelców Ligi Mistrzów. W tym sezonie Polak trafiał do siatki 6-krotnie. Po pięć goli mają Edin Dzeko i Lionel Messi, a po ctery Paulo Dybala, Harry Kane i Andrej Kramarić.

LM: Awans Bayernu

Bayern Monachium awansował do 1/8 finału Ligi Mistrzów. W ostatniej kolejce będzie bronił 1. miejsca w grupie E w bezpośrednim boju z Ajaxem Amsterdam, Aby być rozstawionym, Bawarczykom wystarczy remis.