LM: Remis Monaco po błędzie Glika, pierwsze punkty Tottenhamu i PSV

24.10.2018 20:49

Thierry Henry nie będzie najlepiej wspominał swojego trenerskiego debiutu w Lidze Mistrzów. W 3. kolejce jego AS Monaco zremisowało z FC Brugge 1:1, a przy straconej bramce nie najlepiej zachował się Kamil Glik. Wciąż na zwycięstwo czeka także Tottenham Hotspur.

Brugge - Monaco fot. PAP/EPA

Anglicy przegrywali z PSV Eindhoven od 30. minuty po trafieniu Hirvinga Lozano, ale jeszcze przed przerwą wyrównał Lucas Moura. Po zmianie stron goście wyszli na prowadzenie za sprawą Harry'ego Kane'a.

Sytuacja skomplikowała się w 78. minucie, kiedy czerwoną kartkę ujrzał Hugo Lloris. Gospodarze wykorzystali grę w przewadze tuż przed ostatnim gwizdkiem, a gola na wagę remisu zdobył Luuk de Jong.

Brugge - Monaco. Remis w Belgii

Monaco pojechało do Belgii m.in. bez pierwszego i... drugiego bramkarza - Danijela Subasicia i Diego Benaglio - oraz Radamela Falcao. Jakby nieszczęść było mało, w 10. minucie z powodu kontuzji murawę musiał opuścić Stevan Jovetić. Mimo problemów ekipa z Księstwa wyszła na prowadzenia za sprawą Sylli.

Radość Monakijczyków nie trwała jednak długo, bo w 40 minucie wyrównał Wesley. W tej sytuacji nie popisał się Kamil Glik, który przegrał fizyczną walkę z napastnikiem Brugge i dał się uprzedzić w pojedynku powietrznym.

Po trzech kolejkach Monaco i Brugge mają po jednym punkcie. W wieczornym spotkaniu grupy A Borussia i Atletico zagrają o prymat w stawce.

Wyniki meczów Ligi Mistrzów (godz. 18:55)

Grupa A:
Club Brugge - AS Monaco 1:1 (Wesley 40. - Moussa Sylla 32.)

Grupa B:
PSV Eindhoven - Tottenham Hotspur 2:2 (Hirving Lozano 30., Luuk de Jong 88. - Lucas Moura 39., Harry Kane 55.)