LM: Real Madryt na dobrej drodze do trzeciego finału z rzędu. Porażka Bayernu w Monachium

25.04.2018 22:21

Bayern Monachium przegrał na własnym stadionie z Realem Madryt 1:2 w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów. W środę zawiedli obaj liderzy - Robert Lewandowski i Cristiano Ronaldo. Rewanż 1 maja.

Real Madryt - Bayern fot. PAP/EPA

Zagłosuj

Kto awansuje do finału Ligi Mistrzów?

Przez zdecydowaną część spotkania Polak i Portugalczyk byli niewidoczni. CR7 praktycznie nie dochodził do piłek i nie miał ani jednej okazji strzeleckiej. Nieco lepiej wyglądało to w wykonaniu kapitana biało-czerwonych, ale i on nie miał najlepszego dnia: Ramos i Varane bardzo dobrze przekazywali sobie krycie i na niewiele pozwalali najgroźniejszemu piłkarzowi Bayernu. Lewandowski miał jednak dwie świetne szanse, ale w pierwszej "główkował" w bramkarza, a w drugiej uderzał niecelnie.

W pierwszej połowie snajperów wyręczyli obrońcy. W 28. minucie po błędzie Navasa na listę strzelców wpisał się Kimmich, a tuz przed przerwą kapitalnym uderzeniem z dystansu wyrównał Marcelo. "Królewscy" poszli za ciosem niedługo po zmianie stron, kiedy w 57. minucie na 2:1 trafił Marco Asensio.

Plan Bayernu Monachium na ten mecz posypał się już w 8. minucie, gdy kontuzji nabawił się Arjen Robben. Potem z tego samego powodu murawę musiał opuścić Jerome Boateng.

Rewanż odbędzie się 1 maja na Santiago Bernabeu w Madrycie.

22:44

Dziękujemy z dziś i zapraszamy na kolejne relacje.

90+4 min.

KONIEC! Real wygrywa w Monachium 2:1.

90+ 2 min.

Benzema zaprzepaścił okazję do kontry.

90 min.

Arbiter doliczył 4 minuty.

89 min.

Kartka dla Thiago za taktyczny faul.

88 min.

Świetna szansa Lewandowskiego, ale zmarnowana. Polak próbował podciąć piłkę nad Navasem i zrobił to, ale jednocześnie nie zmieścił jej między słupkami.

87 min.

Zablokowany strzał Rafinhii z dystansu.

86 min.

Kolejne zagrania Bayernu jak żywo przypominają taktykę "gramy na aferę".

85 min.

Niezgrabna akcja Bayernu zakończona strata Jamesa.

83 min.

Ostatnia zmiana w Realu - Kovacić za Casemiro.

81 min.

Nie ma Bayern pomysłu na zagrożenie bramce Navasa. Ribery jest już bardzo zmęczony, Lewandowski dobrze pilnowany, a Mueller wypychany z dala od pola karnego.

80 min.

Ribery wywalczył rzut rożny.

79 min.

Zagrożenia jednak nie było. Za głęboka centra Thiago.

78 min.

Casemiro doczekał się kartki. Brazylijczyk sfaulował Jamesa i będzie dobra okazja dla gospodarzy. Rzut wolny z ok. 28 m.

77 min.

Ostatnie kilka minut należy do Realu, który stara się podwyższyć prowadzenie.

75 min.

Ostatnia zmiana w Bayernie - Tolisso w miejsce Martineza.

74 min.

Thiago wścieka się na arbitra, który odgwizdał faul Hiszpana na Modriciu. I chyba ma powody...

71 min.

Ofensywni gracze Realu próbują dać chwilę wytchnienia obrońcom.

Ronaldo trafił nawet do siatki, ale arbiter odgwizdał przyjęcie piłki ręką. Słusznie.

69 min.

Znowu Ribery próbował i znów bez powodzenia. Francuz jest już bardzo zmęczony ciągłymi zrywami.

67 min.

Znakomitej okazji nie wykorzystał Bayern. Po sporym zamieszaniu na 5. metrze znalazł się Mueller, ale znowu zabrakło dobrego strzału.

67 min.

Carvajal wrócił na boisko, ale tylko po to, żeby za chwilę znów paść na murawę.

To koniec spotkania dla tego obrońcy - zmienia go napastnik, Karim Benzema.

64 min.

Teraz problemy ma Carvajal. A do wejścia szykuje się Benzema.

63 min.

Cała nadzieja w Ribery'm. Kolejne uderzenie Francuza i kolejny rzut rożny.

62 min.

Lewandowski padł na murawę, ale sędzia nie dopatrzył się faulu.

62 min.

Bardzo wysoki pressing Bayernu. Niemcy szybko odbierają piłkę, ale poza indywidualnymi akcjami Ribery'ego nie mają pomysłu na rozmontowanie defensywy gości.

61 min.

Za mocne dośrodkowanie Kimmicha z rzutu rożnego.

59 min.

Znowu świetnie Ribery. Zwiódł trzech obrońców, oddał strzał, ale dobrze wybronił to Navas.

58 min.

Real może teraz grać tak, jak najbardziej lubi. Uważnie z tyłu i szybko wychodząc do kontr.

57 min.

Real na prowadzeniu! ASENSIO wykorzystuje kontrę!

56 min.

Dobra kontra Bayernu zakończona kornerem. Dośrodkowanie nie było dokładne.

54 min.

Wygląda na to, że Bayern zmienił nieco ustawienie. Lewandowski częściej cofa się na pozycję rozrywającego, a na szpicy biega Mueller.

52 min.

Kartka dla Ribery'ego.

51 min.

Świetnie Ribery na skrzydle, ale potem zagrał w gąszcz do Muellera. Ten nie zdołał trafić w piłkę i wpakować jej z pięciu metrów do siatki.

50 min.

Nieporozumienie Ramosa z Navasem, ale bez konsekwencji.

47 min.

Strzał Ronaldo ląduje... na aucie.

47 min.

Odważniej rozpoczynają goście. Wymieniają dużo podań na połowie rywala.

46 min.

Jest jedna zmiana w Realu - Asensio pojawia się w miejsce Isco. Jupp Heynckes musiał dokonać dwóch roszad w pierwszych 45 minutach - kontuzjowanych Robbena i Boatenga zastąpili Thiago i Suele.

21:49

Zawodnicy są już na murawie. Za chwile początek drugiej połowy.

21:35

Wracamy za ok. kwadrans.

45+2 min.

KONIEC pierwszej połowy. Bayern - Real 1:1 po golach obrońców - Joshuy Kimmicha i Marcelo.

45+1 min.

Lewandowski! Polak najwyżej wyskoczył do piłki, ale trafił w Navasa.

45+1 min.

Będzie rzut wolny dla Bayernu z ok. 25 m. Vazquez nieprzepisowo zatrzymywał Robery'ego.

44 min.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL! Wyrównanie! Marcelo trafia na 1:1.

42 min.

Kolejna szansa. Mueller zablokowany przez Ramosa.

41 min.

Znakomita okazja Bawarczyków. "Lewy" przedłużył dośrodkowanie, a na długim słupku Hummels źle złożył się do strzału i nie trafił w bramkę.

41 min.

Zabawił się Bayern w okolicach pola karnego Realu. Marcelo w końcu wybija na rzut rożny.

38 min.

Reprymenda dla Carvajala po kolejnym mocnym starciu, tym razem z Rafinhą. Hiszpan pracuje na napomnienie.

37 min.

Źle wygląda ten uraz Boatenga. Niemiec opuszcza murawę przy asyście dwóch fizjoterapeutów. To może być dla niego koniec sezonu.

35 min.

Ostry faul Varvajala na Jamesie. Wciąż bez kartki w tym meczu.

34 min.

Druga wymuszona zmiana w Bayernie. Suele w miejsce Boatenga.

33 min.

Dośrodkowanie Ribery'ego przecięte przez Navasa.

31 min.

Monachijczycy wybili piłkę, bo na boisku leży Boateng. Niemiec potrzebuje pomocy.

29 min.

Lewandowski popychany w polu karnym, ale jedenastki nie ma.

28 min.

Duży błąd Keylora Navasa, który wychodził do dośrodkowania zamiast strzec bramki.

28 min.

GOOOOOOOOOOOL dla Bayernu. Joshua Kimmish daje prowadzenie swojemu zespołowi!

27 min.

Dobra centra Vazqueza na głowę Ronaldo. Ten doszedł do strzału, ale nie był w stanie skierować piłki do bramki.

26 min.

Ten mecz to na razie partia szachów.

23 min.

Carvajal poszedł za akcją i to się opłaciło. Hiszpan groźnie strzelał, ale wprost w Ulreicha.

22 min.

Sporo niedokładności po obu stronach, ale to wynika z dobrego przesuwania się i szybkiego doskakiwania do przeciwnika.

20 min.

Błąd obrony Bayernu. Ronaldo miał dużo miejsca, jednak nie dograł w porę do Vazqueza. Tylko korner po tej akcji.

19 min.

Celny strzał z dystansu Rafinhii. Można nawet powiedzieć, że zbyt celny, bo w sam środek.

17 min.

Isco zatańczył przed polem karnym Bayernu, ale jego strzał został zablokowany.

16 min.

Ronaldo, zdaniem sędziego, próbował wymusić rzut wolny w okolicach szesnastki.

15 min.

Real na razie bardzo mądrze jest ustawiony. Nie rzucił się na rywala i czeka w defensywie, co pokażą gospodarze.

13 min.

Spokojniejszy fragment spotkania. Piłka krąży głównie w środku pola, ale to Bayern jest częściej w jej posiadaniu.

10 mn.

Hiszpan wślizgiem zaatakował piłkę i trafił w nią, ale przy okazji wyciął Polaka. Faulu jednak nie było.

10 min.

Ostre starcie Ramosa z Lewandowskim. Obaj leżą teraz na murawie.

8 min.

Jednak koniec meczu dla Robbena. Na boisku pojawia się Thiago Alcantara.

7 min.

Na spalonym Ronaldo.

6 min.

Pomocy medycznej potrzebuje Robben, ale chyba będzie mógł kontynuować grę.

5 min.

Pogubili się gracze Realu. "Elektryczny" jest na razie Carvajal i Bayern chyba zdaje sobie sprawę, że Hiszpan nie jest obecnie w najwyższej formie. Większość akcji prowadzona jest właśnie po stronie Daniego.

3 min.

Ribery reklamuje zagranie piłki ręką w polu karnym. Arbiter niewzruszony.

2 min.

Błyskawiczna odpowiedź. Dużo miejsca na lewej flance miał Vazquez, ale jego koledzy nie podążyli za akcją i nikt nie zamknął jego centry.

1 min.

Już Bayern miał pierwszą okazję. W 22. sekundzie błąd Carvajala wykorzystał Lewandowski, który dograł w pole karne do Muellera, ale ten nie zdołał skierować piłki w światło bramki. Podanie Polaka nie było dokładne.

1 min.

Grają!

20:44

Spotkanie poprowadzi Holender Bjoern Kuipers.

20:44

W obu drużynach są zawodnicy, którzy w przeszłości bronili barw rywala. James Rodriguez jest wypożyczony do Bayernu z Realu, a Toni Kroos jest obecnie podporą linii pomocy "Królewskich". O niemieckim pomocniku mówi się, że oddanie go do Madrytu było największym błędem transferowym Bawarczyków w ostatnich latach.

20:41

W poprzedniej rundzie Bayern wyeliminował inna hiszpańską drużynę Sevillę. Real z kolei szczęśliwie wyrzucił z rozgrywek Juventus. "Królewscy" mają już jednak na rozkładzie niemiecką ekipę - w fazie grupowej dwukrotnie pokonali Borussię Dortmund (3:1, 3:2).

20:28

A tak zapowiadają to starcie media na całym świecie. Ronaldo vs Lewandowski, obecny kontra być może przyszły napastnik Realu.

19:41

Broniący tytułu Real zagra bez klasycznej dziewiątki Benzemy, a także bez Bale'a. Najważniejszy jest jednak powrót do drużyny Sergio Ramosa, którego absencja była aż nadto widoczna w rewanżowym spotkaniu 1/4 finału z Juventusem.

19:39

Tradycyjnie na 75 minut poznaliśmy już wyjściowe składy obu ekip. Gospodarze zagrają m.in. bez kontuzjowanych Vidala, Alaby i Tolisso. Ten ostatni jest na ławce, ale jego udział w tym spotkaniu jest wątpliwy. O strzelanie goli odpowiadać ma oczywiście Robert Lewandowski.

19:37

Witamy i zapraszamy na relację z drugiego meczu półfinałowego Ligi Mistrzów. We wtorek Liverpool pokonał Romę 5:2.