LM: Real Madryt wygrał grupę G. Roma też może się cieszyć

27.11.2018 22:44

Real Madryt pokonał Romę 2:0 i zapewnił sobie pierwsze miejsce w grupie G Ligi Mistrzów. Z awansu do 1/8 finału mogą się cieszyć także Włosi.

Roma - Real fot. PAP/EPA

We wcześniej rozegranym spotkaniu CSKA Moskwa przegrało z Viktorią Pilzno 1:2, a to sprawiło, że jeszcze przed pierwszym gwizdkiem w Rzymie obie ekipy mogły świętować awans do najlepszej szesnastki Champions League. Gra toczyła się tylko o 1. miejsce.

W pierwszej połowie lepsza była Roma, ale nie potrafiła tego udokumentować. Najlepszej okazji w doliczony czasie gry nie wykorzystał Cengiz Under, który nie trafił z dwóch metrów na pustą bramkę. Ta sytuacja zemściła się tuż po przerwie, gdy gola zdobył Bale. Wynik ustalił Lucaz Vazquez.

Zapis relacji z meczu Roma - Real.

22:55

Dziękujemy za dziś i zapraszamy na kolejne relacje z meczów Ligi Mistrzów.

90+5 min.

KONIEC MECZU. Real wygrywa z Romą 2:0 i jest już pewny 1. miejsca w grupie G. Włosi też zagrają w 1/8 finału LM.

90+4 min.

Jeszcze kartka dla Varane'a.

90+2 min.

Schick złożył się do strzału, ale nie miał kontroli nad piłką. Został nią trafiony.

90 min.

Jeszcze 4 minuty potrwa ten mecz.

87 min.

Marcelo próbował ekwilibrystycznego strzału. Ładnie się złożył, nie trafił, a do tego był spalony.

85 min.

Mariano pędził na bramkę Romy, ale sam się wygonił za bardzo w boczny sektor i stracił piłkę.

84 min.

Ostatnia zmiana w Realu - Asensio za Bale'a.

83 min.

Siadło tempo tego spotkania po drugim golu dla gości. Roma niby próbuje, ale nie ma w tym przekonania, że może się udać.

80 min.

Kolejna roszada w Realu - w miejsce Modricia pojawia się Federico Valverde.

77 min.

Zmiana w Realu - Mariano za Benzemę.

76 min.

"Bomba" Kolarova wprost w Courtois.

73 min.

Romie wyraźnie brakuje dziś Dzeko. Z przodu nie ma zawodnika, który by się zastawił, przytrzymał piłkę i dał możliwość wbiegnięcia innym graczom. Schick to jeszcze nie ten rozmiar kapelusza.

71 min.

Kolejne wstrzelenie piłki w pole bramkowe Courtois. Florenzi się jednak odrobinę spóźnił.

69 min.

Koniec meczu dla Zaniolo, które zaczęły łapać skurcze. W jego miejsce Karsdorp.

67 min.

Varane zbagatelizował pędzącego do piłki Kluiverta. Holender dopadł do niej, ale żaden z jego kolegów nie zamknął akcji.

65 min.

I znowu Olsen wygrywa pojedynek z Benzemą.

64 min.

Zmiana w Romie. Za N'Zonziego pojawia się Corić.

63 min.

Olsen broni strzał Benzemy. Francuz był jednak na spalonym.

61 min.

Mogło być 3:0. Świetny kontratak, ale strzał Marcelo w Olsena.

59 min.

GOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLL! Lucas Vazquez podwyższa na 2:0 po ładnej akcji Bale'a i Benzemy.

57 min.

Benzema źle rozwiązał akcję Realu. Miał niezły pomysł, ale zagrał niecelnie do Vazqueza.

55 min.

Pospieszył się Florenzi z uderzeniem.

54 min.

Zbyt agresywny atak Cristante. To mogła być kartka, a skończyło się na słownej reprymendzie.

49 min.

Fantastyczna interwencja Olsena, ale też nieudany lob Bale'a.

49 min.

Roma próbuje odpowiedzieć. Zaniolo bliski szczęścia.

47 min.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLL! Bale trafia po kiksie Fazio. Ogromny błąd Argentyńczyka.

46 min.

Wracamy. Obie ekipy bez zmian.

45+3 min.

Tak wyglądała najważniejsza akcja pierwszej połowy. Można nie trafić w takiej sytuacji? Można. Za chwilę zaczynamy druga połowę.

45+3 min.

KONIEC pierwszej połowy. Roma jest lepsza, ale też bardzo nieskuteczna.

45+2 min.

Pudło roku Cengiza Undera! Turek miał dwa metry do bramki, Courtois już leżał, a piłka poszybowała daleko w trybuny!

45 min.

Sędzia doliczył 2 minuty.

44 min.

Ładna akcja Realu wyjaśniona przez Kolarova.

41 min.

Roma często próbuje długich górnych podań za linię obrony Realu. Piłkarze gości stoją wysoko i jest tam miejsce, aby tak zagrać, ale czujnie cały czas przechwytuje te piłki Courtois.

38 min.

Kolejny strzał Modricia. Tym razem za wysoko.

35 min.

Techniczne uderzenie z dystansu Kroosa. Prosto w koszyczek do Olsena.

34 min.

Ależ zamieszanie w polu karnym Realu! Najpierw Courtois nogą broni strzał Schicka, a potem nieznacznie z dystansu pudłuje Kolarov.

33 min.

Szczęśliwa interwencja Llorente. Gdyby nie on, Manolas z metra wpakowałby piłkę do siatki.

31 min.

Ciekawostka.

30 min.

Sprytna próba zagrania do Schicka, ale ubiegł go dobrze czytający grę Courtois.

29 min.

Precyzyjna centra Kroosa do... Modricia albo Ramosa, bo obaj przeszkadzali sobie w oddaniu strzału.

28 min.

Cristante faulował Marcelo. Nie jest to na razie porywające widowisko, na co wpływ ma z pewnością fakt, że obie drużyny są już pewne awansu do fazy pucharowej.

26 min.

Nieudane uderzenie Kluiverta. A miał niezłą okazję.

25 min.

Duży błąd Olsena, który za mocno podawał do N'Zonziego. Przyjezdni nie wykorzystali jednak tego prezentu - Benzema spalił akcję.

23 min.

Świetna piłka Kolarova do Schicka, ale Czech nie trafił czysto w futbolówkę i oddał anemiczny strzał.

22 min.

Kartka dla Chorwata za nadepnięcie El Shaarawy'ego. Włoch nie będzie mógł kontynuować tego meczu. W jego miejsce pojawia się Justin Kluivert.

20 min.

Strzał Modricia, ale za bardzo w środek i nogami broni Olsen.

18 min.

Blisko Roma! Cengiz Under dograł do El Shaarawy'ego, ale Włoch został uprzedzony przez Carvajala.

17 min.

Bardzo ważna interwencja Manolasa, który nie dał się obiec Bale'owi.

15 min.

Niewiele brakowało, by Fazio stracił piłkę na linii pola karnego na rzecz Benzemy. Niepotrzebna zabawa Argentyńczyka.

12 min.

Przekombinował teraz Vazquez. Chciał piętą dogrywać piłkę do Benzemy i trafił w obrońcę.

8 min.

Jest za to on.

7 min.

Dobre dośrodkowanie Florenziego, ale w polu bramkowym świetnie zachował się Varane. Po chwili Kolarov reklamował zagranie piłki ręką przez Vazqueza na linii pola karnego. Jedenastki nie ma.

3 min.

Benzema był z piłką w polu karnym, ale został z niego wypchnięty.

2 min.

Obie drużyny mają się za co rehabilitować. W weekend Roma przegrała z Udinese 0:1, a Real skompromitował się w starciu z Eibar (0:3).

1 min.

Grają!

20:58

Piłkarze wychodzą na murawę. Przed nami hymn Ligi Mistrzów.

20:50

Zakończył się już pierwszy mecz grupy G. Porażka CSKA sprawia, że Włosi i Hiszpanie awansowali do 1/8 finału Ligi Mistrzów.

20:19

W Realu po kompromitacji z Eibarem i słabym występie na ławce siadają m.in. Marco Asensio i Dani Ceballos, a szansę otrzymuje m.in. Marcos Llorente. Brakuje kontuzjowanych Odriozoli i Casemiro.

20:18

Znamy już składy na to spotkanie. Gospodarze zagrają m.in. bez najlepszego strzelca Edina Dzeko. Bośniaka nie ma nawet na ławce rezerwowych.