LM: Milik i Zieliński w fazie grupowej. Nice bez szans z Napoli

22.08.2017 22:40

Napoli z Arkadiuszem Milikiem i Piotrem Zielińskim w składzie pokonało w dwumeczu Nice i zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Awans wywalczyły także m.in. Sevilla i Celtic Glasgow.

Nice - Napoli fot. PAP/EPA

Szkoci w pierwszym spotkaniu ograli pogromcę Legii Warszawa FK Astana 5:0 i do Kazachstanu jechali jak po swoje. Gospodarze postawili jednak trudne warunki - po 69 minutach prowadzili już 4:1, ale ostatecznie wygrali tylko 4:3.

W fazie grupowej zagra też Napoli, które w rewanżu pokonało Nice 2:0 po trafieniach Jose Callejona i Lorenzo Insigne (w Neapolu padł taki sam rezultat - przyp. red.). W drugiej połowie na boisku pojawił się Piotr Zieliński, natomiast Arkadiusz Milik, który w meczu ligowym z Hellasem Werona zdobył gola, całe spotkanie oglądał z ławki rezerwowych.

Dużo emocji dostarczyło kibicom starcie w Sewilli. Andaluzyjczycy pokonali w premierowym meczu Basaksehir 2:1, a w rewanżu przez ostatnie minuty musieli drżeć o fazę grupową. W 83. minucie Turcy zdobyli gola na 2:2 i kolejna bramka premiowałaby ich awansem. Na więcej nie było ich jednak stać i to Sevilla będzie kontynuowała swoją przygodę z Champions League.

W fazie grupowej wystąpią też Maribor oraz Olympiakos Pireus z Besnikiem Hasim w roli trenera oraz Vadisem Odjidją-Ofoe w składzie.

Pokonane drużyny zagrają w Lidze Europy. W środę o awans do Ligi Mistrzów powalczą m.in. Liverpool i Karabach Agdam Jakuba Rzeźniczaka.