LM: Leicester kontynuuje piękny sen, Juventus dobił Porto

14.03.2017 22:37

Juventus i debiutujący w rozgrywkach Leicester City dołączyły do grona ćwierćfinalistów Ligi Mistrzów. Włosi odprawili FC Porto, natomiast mistrzowie Anglii z nawiązką odrobili straty w starciu z Sevillą.

Leicester City fot. PAP/EPA
Zagłosuj

Które drużyny dołączą do grona ćwierćfinalistów LM?

Po przegranym 1:2 spotkaniu na Ramon Sanchez Pizjuan pracę w ekipie "Lisów" stracił Claudio Ranieri, trener, który doprowadził tę drużynę do historycznego mistrzostwa Anglii. Zespół przejął jego asystent Craig Shakespeare, a piłkarze jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zaczęli seryjnie wygrywać mecze. Dobrą passę przełożyli również na europejskie podwórko.

Leicester potrzebowało zaledwie jednego gola, by zapewnić sobie awans do ćwierćfinału. Straty odrobiło jeszcze w pierwszej połowie za sprawą kapitana Wesa Morgana, a po przerwie podwyższył Marc Albrighton. W 74. minucie czerwoną kartkę ujrzał pomocnik gości Samir Nasri i sytuacja Sevilli znacznie się skomplikowała. Mimo to Andaluzyjczycy mieli doskonałą okazję, by przynajmniej doprowadzić do dogrywki - w 78. minucie Schmeichel sfaulował w polu karnym Vitolo, ale Duńczyk odkupił swoje winy i obronił uderzenie Stevena N'Zonziego.

W drugim wtorkowym spotkaniu Juventus skromnie ograł FC Porto 1:0 po golu z rzutu karnego Paulo Dybali. Chwilę wcześniej czerwoną kartkę ujrzał Maxi Pereira, który ręką bronił strzał Higuaina. W pierwszym meczu "Stara Dama" zwyciężyła 2:0 grając przez ponad godzinę z przewagą jednego gracza.

Juventus i Leicester dołączyły tym samym do innych ćwierćfinalistów: Barcelony, Realu Madryt, Bayernu Monachium i Borussii Dortmund. O dwa ostatnie miejsca w środę powalczą Monaco z Manchesterem City i Atletico Madryt z Bayerem Leverkusen. Bliżej awansu są Anglicy i Hiszpanie.