LM: Piłkarze BVB dostali wolną rękę. Mogą odmówić występu

Krzysztof Sobczak
12.04.2017 17:16
Borussia Dortmund
fot. PAP/EPA

Każdy piłkarz Borussii Dortmund może sam zdecydować, czy chce zagrać w środowym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów z AS Monaco - poinformował trener bramkarzy niemieckiego klubu Wolfgang de Beer. We wtorek doszło do eksplozji w pobliżu autokaru wiozącego drużynę BVB.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Pierwotnie mecz miał się odbyć we wtorkowy wieczór. Jednak ok. 19.15, półtorej godziny przed pierwszym gwizdkiem, w pobliżu autokaru wiozącego drużynę Borussii doszło do trzech eksplozji. Pojazd został uszkodzony, a obrażenia odniosły dwie osoby, w tym hiszpański obrońca Marc Bartra. Spotkanie zostało przełożone na środę na 18.45.

Zobacz także

- Rozmawialiśmy o tym. Każdego zawodnika pytaliśmy, jak się czuje. Jeśli któryś z nich powie, że nie jest w stanie zagrać, to będzie miał taką możliwość - powiedział de Beer na łamach "Rheinische Post".

Szkoleniowiec również był w autokarze w momencie, gdy wybuchły ukryte w przydrożnych zaroślach ładunki.

- Najpierw usłyszałem głośny huk, potem rozpadła się szyba. Chłopcy byli wystraszeni. Ale po chwili było po wszystkim. Marcowi Bartrze natychmiast pomogli nasi lekarze, więc to przebiegło idealnie - relacjonował.

Bartra wciąż przebywa w szpitalu. We wtorek późnym wieczorem przeszedł operację złamanej ręki.

Piłkarzem Borussii jest Łukasz Piszczek, natomiast w ekipie rywali występuje Kamil Glik.

RadioZET.pl/PAP/KS