LM: Wielka gra o wielkie pieniądze. Legia może zarobić miliony

11.07.2017 20:20
sport

Legia Warszawa rozpoczyna w środę walkę o wielkie pieniądze w piłkarskiej Lidze Mistrzów. Za sam udział w 2. rundzie kwalifikacji, w której rywalem będzie IFK Mariehamn z Finlandii, mistrz Polski otrzyma 320 tysięcy euro. Za awans do fazy grupowej czeka ponad 15 mln.

Legia fot. PAP
Zagłosuj

Czy Legia awansuje do 3. rundy el. LM?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Na tę kwotę - dokładnie 15,44 mln euro - składają się nagrody za przebrnięcie trzech rund eliminacji oraz premia 12,7 za znalezienie się w jednej z ośmiu grup LM. Aby do tej fazy dotrzeć, Legia musi wyeliminować mistrza Finlandii i dwóch innych rywali.

Z IFK Mariehamn warszawianie rywalizować będą w środę na wyjeździe, a rewanż odbędzie się 19 lipca. Za zwycięstwo w dwumeczu polski klub otrzyma kolejne 420 tys. euro.

Blisko 13 mln za awans

W przypadku pokonania także następnego rywala, Legia zagwarantuje sobie wypłatę w łącznej wysokości co najmniej 3,74 mln euro. Zespół, który odpadnie w ostatniej rundzie eliminacji, zostaje bowiem nagrodzony kwotą 3 mln zł, niezależną od premii przyznanych we wcześniejszych rundach.

Po znacznie większą sumę można sięgnąć wygrywając dwumecz 4. rundy. Wprawdzie za zwycięstwo przyznawane są dwa miliony, a nie trzy, jak za porażkę, ale do tego dochodzi 12,7 mln za awans do fazy grupowej.

W niej każde zwycięstwo wyceniono na 1,5 miliona, a remis - 500 tys. euro. Awans do 1/8 finału oznaczać będzie premię w wysokości 6 mln euro, ćwierćfinaliści zarobią kolejne 6,5 mln, a półfinaliści mogą liczyć na następne 7,5 mln.

Na konto przegranego w finale trafi 11 mln euro, a zdobywca Pucharu Europy otrzyma w nagrodę 15,5 mln euro. Jeśli "po drodze" wygra wszystkie sześć spotkań grupowych może łącznie zainkasować 57,2 mln euro.

W ubiegłym sezonie za awans i występy w LM Legia zarobiła prawie 17,5 mln euro.

RadioZET.pl/PAP/KS

Oceń