LM: Gol Lewandowskiego, asysta Teodorczyka, awans Chelsea [WIDEO]

22.11.2017 22:41

Robert Lewandowski zdobył gola, a Łukasz Teodorczyk zanotował asystę w wygranym przez Bayern Monachium spotkaniu 5. kolejki Ligi Mistrzów z Anderlechtem Bruksela 2:1. Awans wywalczyła Chelsea Londyn.

Anderlecht - Bayern fot. PAP/EPA

Anglicy pokonali na wyjeździe Karabach Agdam aż 4:0, w barwach którego pełne 90 minut rozegrał Jakub Rzeźniczak. W innym meczu grupy C Atletico Madryt ograło Romę 2:0 i zachowało cień szansy na awans do kolejnej rundy. Aby tak się stało, w ostatniej kolejce Hiszpanie będą musieli uporać się z londyńczykami na Stamford Bridge, a Włosi nie będą mogli wygrać u siebie z Azerami.

W hicie tej serii gier Juventus bezbramkowo zremisował na własnym stadionie z Barceloną. Włosi nie mogą być jeszcze pewni udziału w 1/8 finału, bowiem swoje spotkanie wygrał Sporting (3:0 z Olympiakosem). Katalończycy z kolei przypieczętowali 1. miejsce w grupie D.

Pięćdziesiątka "Lewego"

W "polskim" meczu Robert Lewandowski okazał się lepszy od Łukasza Teodorczyka. Bayern ograł Anderlecht 2:1, a obaj Polacy zapisali się w protokole meczowym - kapitan biało-czerwonych zdobył gola, który był jego 50. trafieniem w tym roku kalendarzowym, a "Teo" zaliczył asystę. Wcześniej jednak zmarnował trzy 100-procentowe okazje.

Kanonadę strzelecką urządzili sobie gracze PSG, którzy zdemolowali Celtic 7:1. Po dwa gole zdobyli Edinson Cavani i Neymar. Zarówno PSG, jak i Bayern mieli już zapewnione prawo gry w fazie pucharowej.

W grupie A pierwszej porażki doznał Manchester United. "Czerwone Diabły" uległy Basel 1:0 tracąc bramkę w 89. minucie. Szanse na awans zachowało CSKA po zwycięstwie z Benficą 2:0.