LM: Sędzia wypaczył wynik meczu Bayern - Real? Niemcom należały się rzuty karne [WIDEO]

26.04.2018 09:55

Robert Lewandowski trzy razy leżał w polu karnym Realu Madryt, ale sędzia Bjoern Kuipers ani razu nie dopatrzył się przewinienia. W drugiej połowie kontrowersje dotyczyły jeszcze Thomasa Muellera.

Faul Carvajala na Lewandowskim fot. Twitter/screen
Zagłosuj

Czy sędzia wypaczył wynik meczu?

W środowym półfinale Ligi Mistrzów Bayern Monachium przegrał na własnym stadionie z broniącymi tytułu "Królewskimi" 1:2. Ten mecz od samego początku pechowo ułożył się dla Bawarczyków. W pierwszej połowie Jupp Heynckes musiał dokonać dwóch zmian ze względu na kontuzje Arjena Robbena i Jerome'a Boatenga, a do tego - jak się wydaje - co najmniej w dwóch sytuacjach błędy popełnił arbiter, nie dyktując rzutów karnych po faulach na Lewandowskim.

Carvajal dwa razy faulował Lewandowskiego

Pierwsza stykowa sytuacja miała miejsce już w 22. sekundzie spotkania. Carvajal stracił futbolówkę na rzecz "Lewego", a następnie, kiedy Polak zbierał się do dośrodkowania, odepchnął go, uniemożliwiając napastnikowi Bayernu dokładne dogranie do Muellera.

Hiszpan jeszcze raz przewinił w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Gospodarze wykonywali rzut rożny i piłka zmierzała wprost na głowę Lewandowskiego. Polak oddał strzał, ale nie był w stanie skontrolować uderzenia, bo "uwiesił się" na nim Carvajal. Całe zdarzenie doskonale widział sędzia bramkowy, ale nie zasugerował Kuipersowi podyktowania karnego.

W obu przypadkach Hiszpan był źle ustawiony i nie miał szans na czyste zaatakowanie piłki.

- Przy rzucie rożnym byłem trzymany i nie mogłem czysto oddać strzału. Myślę, że były podstawy, aby podyktować rzut karny - ocenił po meczu snajper mistrzów Niemiec.

Bayern - Real: Kontrowersje

Niektórzy dopatrują się jeszcze dwóch potencjalnych jedenastek dla Bayernu, ale w tych przypadkach trzeba jednak przyznać rację sędziemu, który nie zdecydował się wskazać na "wapno".

W pierwszej połowie Lewandowski starł się z Varanem i upadł w szesnastce. Wydaje się, że w tej sytuacji Polak po prostu przegrał fizyczną walkę o piłkę, bo najpierw to on spychał Francuza, a potem sam został zepchnięty.

Po zmianie stron w polu karnym Realu Madryt leżał Thomas Mueller, który w świetle bramki był powstrzymywany przez aż trzech obrońców rywali. Ostatecznie przewrócił się o nogi Ramosa, jednak futbolówka była już daleko poza zasięgiem Niemca.

Rewanż pomiędzy Realem a Bayernem odbędzie się 1 maja na Santiago Bernabeu w Madrycie.