Liga Mistrzów: Barcelona uzupełniła grono ćwierćfinalistów, setny gol Messiego

14.03.2018 22:36

Lionel Messi zdobył gole numer 99 i 100 w Lidze Mistrzów, a jego Barcelona pokonała Chelsea Londyn 3:0 i awansowała do ćwierćfinału tych rozgrywek. Argentyńczyk zaliczył także asystę przy trafieniu Ousmane Dembele.

Lionel Messi i Ousmane Dembele fot. PAP/EPA

Na Stamford Bridge Anglicy rozegrali znakomite zawody, ale nie potrafili tego przełożyć na bramki. Skończyło się 1:1, co przed rewanżem na Camp Nou w korzystniejszej sytuacji stawiało "Dumę Katalonii".

Nadzieje Chelsea na dobry rezultat zostały rozwiane w 20 minut. Gospodarze potrzebowali 180 sekund, by zadać pierwszy cios za sprawą Messiego. Nieco ponad kwadrans później Argentyńczyk wcielił się w rolę asystenta, a na listę strzelców wpisał się Dembele.

Setka Messiego

Podopieczni Antonio Conte prezentowali się nieźle, ale znów nie potrafili zamienić stwarzanych okazji na gole. To się zemściło w 63. minucie, gdy drugą bramkę zdobył Messi. Było to jego setne trafienie w Lidze Mistrzów. Chwilę wcześniej przyjezdnym należał się rzut karny, ale sędziujący to spotkanie Damir Skomina nie zareagował na faul Pique na Marcosie Alonso.