LE: Schmelzer uratował BVB, Świerczok i Góralski odpadają

22.02.2018 23:05
Marcel Schmelzer

Do 83. minuty w Bergamo zanosiło się na niespodziankę, ale gol Marcela Schmelzera zapewnił Borussii Dortmund awans do 1/8 finału Ligi Europy. Z rozgrywek odpadła drużyna Jakuba Świerczoka i Jacka Góralskiego, Łudogorec Razgrad.

Bułgarska ekipa musiała dokonać niemożliwego - u siebie przegrała z AC Milan 0:3 i w rewanżu na San Siro nie mogła mieć wielkich nadziei na odrobienie strat. To się faktycznie nie udało, a Włosi po trafieniu Fabio Boriniego zwyciężyli 1:0.

Znacznie ciekawiej było w rywalizacji Atalanty z Borussią Dortmund. W pierwszym meczu Niemcy wygrali 3:2, a w drugim już od 11. minuty przegrywali 0:1. Taki rezultat premiował przedstawiciela Serie A, ale w 83. minucie gol Marcela Schmelzera zapewnił BVB awans do kolejnej fazy rozgrywek.

Sporą niespodziankę sprawił Salzburg, który wyeliminował Real Sociedad. Honorowo z Ligą Europy pożegnał się szwedzki Oestersunds, który ograł na Emirates Stadium Arsenal 2:1.

Losowanie par 1.8 finału Ligi Europy odbędzie się w piątek o godz. 13.