LE: Wymęczone zwycięstwo Arsenalu, Niemcy wciąż zawodzą

19.10.2017 20:46

Arsenal Londyn męczył się w meczu 3. kolejki Ligi Europy z Crveną Zvezdą Belgrad, ale ostatecznie po golu w końcówce Oliviera Giroud wygrał na wyjeździe 1:0 W tych rozgrywkach wciąż nie mogą odnaleźć się Niemcy.

Oestersunds - Athletic fot. PAP/EPA

Hertha Berlin i FC Koeln nie poznały jeszcze smaku zwycięstwa. Ci pierwsi przegrali w czwartek z Zoryą Ługańsk 1:2, natomiast kolończycy, w barwach których całe spotkanie rozegrał Paweł Olkowski, ulegli innej drużynie ze wschodu, BATE Borysów 0:1.

Bardzo długo męczył się z kolei Arsenal. "Kanonierzy" pojechali na trudny teren do Belgradu - aż do 85. minuty utrzymywał się bezbramkowy remis. W końcówce decydującego gola zdobył Olivier Giroud. Anglicy mieli ułatwione zadanie, bo od 80. minuty gospodarze grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Milana Rodicia.

Status niepokonanej drużyny utrzymuje rewelacja tych rozgrywek, Oestersunds FK. Szwedzi byli bliscy sprawienia kolejnej sensacji, ale trafienie Inakiego Williamsa z 89. minuty zapewniło Athletikowi Bilbao jeden punkt (2:2).

W grupie K doszło do meczu na szczycie. W starciu z Nice lepsi okazali się gracze Lazio, którzy wygrali na wyjeździe 3:1. Dwa gole zdobył Siergiej Milinković-Savić.