LE: Wpadki Arsenalu i Sevilli, zwycięstwo drużyny Damiana Kądziora

07.03.2019 20:54

Arsenal Londyn przegrał w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Europy z Rennes 1:3 i za tydzień będzie musiał wspiąć się na wyżyny. Nie popisała się także Sevilla, która tylko zremisowała na własnym stadionie ze Slavią Praga. Dobrze zaprezentowały się Villarreal i Dinamo Zagrzeb z Damianem Kądziorem w składzie.

Arsenal przegrał z Rennes fot. PAP/EPA

Damian Kądzior wybiegł w podstawowej jedenastce i na murawie spędził 84 minuty. Dinamo Zagrzeb wygrało u siebie z Benficą Lizbona 1:0, a jedynego gola z rzutu karnego zdobył Bruno Petković.

Arsenal i Sevilla uważane są za kandydatów do zwycięstwa w LE, ale już pierwsze mecze 1/8 finału pokazały, że droga do tego celu będzie wyboista. Londyńczycy od 41. minuty musieli radzić sobie w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Sokratisa. Gdy Grek opuszczał murawę, "Kanonierzy" prowadzili z Rennes 1:0. Skończyło się 1:3. Andaluzyjczycy zremisowali ze Slavią Praga 2:2.

Remis, choć bezbramkowy, padł również we Frankfurcie, gdzie Eintracht nie potrafił pokonać Interu Mediolan. W 22. minucie Marcelo Brozović nie wykorzystał rzutu karnego.

W innym spotkaniu Zenit Sankt Petersburg uległ u siebie Villarreal 1:3.

Wyniki meczów 1/8 finału Ligi Europy:

Dinamo Zagrzeb - Benfica Lizbona 1:0 (Petković 38.)
Eintracht Frankfurt - Inter Mediolan 0:0
Renns - Arsenal Londyn 3:1 (Bourigeaud 42., samobój Monreal 65., Sarr 88. - Iwobi 4.)
Sevilla - Slavia Praga 2:2 (Ben Yedder 1., Munir 28. - Stoch 25., Kral 39.)
Zenit Sankt Petersburg - Villarreal 1:3 (Azmoun 35. - Iborra 33., Moreno 64., Morlanes 71.)
Chelsea Londyn - Dynamo Kijów (godz. 21)