LE: Szalony mecz Milanu, katastrofa Niemców

28.09.2017 23:08

AC Milan nie bez problemu, ale jednak pokonał na San Siro Rijekę 3:2 i z kompletem punktów przewodzi stawce w grupie D Ligi Europy. Katastrofalny dzień dla Niemców dopełnił Hoffenheim.

AC Milan fot. PAP/EPA

Trzy drużyny i trzy porażki - tak wygląda bilans przedstawicieli Bundesligi w 2. kolejce Ligi Europy. Niespodziewanych porażek doznały FC Koeln i Hertha Berlin, natomiast do sensacji doszło w starciu aktualnego wicelidera ligi niemieckiej z Łudogorcem Razgrad. Hoffenheim uległo Bułgarom 1:2 i wciąż jest bez punktów.

Huśtawkę nastrojów przeżyli fani AC Milan. Włosi prowadzili już 2:0, by w ostatniej minucie regulaminowego czasu stracić całą przewagę. "Rossoneri" zdołali jednak zadać decydujący cios - w 93. minucie gola na wagę zwycięstwa zdobył Cutrone.

Niemniej szalony wieczór zapewnili swoim kibicom piłkarze Dynama Kijów. Po pierwszej połowie Ukraińcy przegrywali z Partizanem Belgrad 0:2, a finalnie wygrali 3:2. Całe spotkanie w barwach Dynama rozegrał Tomasz Kędziora.

Wciąż nie potrafi odnaleźć się Everton, który po dotkliwej porażce z Atalantą tym razem tylko zremisował z Apollonem Limassol 2:2. Włosi utrzymali 1. miejsce w tabeli grupy E po remisie z Lyonem.

Lokomotiw Moskwa bez kontuzjowanego Macieja Rybusa pewnie ograł Żłin 3:0. Autorem wszystkich trafień był Manuel Fernandes, a skompletowanie hat-tricka zajęło mu kwadrans (2., 6., 17. minuta).