LE: "Kanonierzy" rozstrzelali CSKA, błyskawiczny gol Koke

05.04.2018 23:03

Arsenal Londyn rozbił w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Europy CSKA Moskwa 4:1. Inny faworyt tych rozgrywek, Atletico Madryt, potrzebował 23 sekund, aby "napocząć" Sporting Lizbona.

Arsenal - CSKA fot. PAP/EPA

Portugalczycy robili wszystko, by... nie wygrać tego spotkania i wrócić ze stolicy Hiszpanii z jak największym deficytem bramkowym. Środkowi defensorzy, Sebastian Coates i Jeremy Mathieu, zagrali jak sabotażyści i podarowali rywalom oba gole. Na listę strzelców już w 23. sekundzie wpisał się Koke, a w 40. minucie podwyższył Antoine Griezmann.

Prawdziwe kanonady urządziły sobie ekipy Arsenalu i Lazio. Anglicy pokonali CSKA Moskwa 4:1, a wszystkie gole - autorstwa Ramseya i Lacazette'a (po 2) - padły w pierwszej połowie. Po zmianie stron podopieczni Arsene'a Wengera mieli kilka okazji do podwyższenia rezultatu, ale za bardzo próbowali wejść z piłką do bramki Rzymianie z kolei dwukrotnie tracili prowadzenie, ale ostatecznie ograli u siebie Salzburg 4:2.

W innym meczu ćwierćfinałowym RB Lipsk pokonał na własnym obiekcie Olympique Marsylię 1:0. Rewanże za tydzień.