LE: Mecz Vorskla - Arsenal przeniesiony do Kijowa

Krzysztof Sobczak
28.11.2018 12:23
Mecz Vorskla - Arsenal przeniesiony do Kijowa
fot. UEFA Europa League

UEFA poinformowała o przeniesieniu spotkania 5. kolejki Ligi Europy Vorskla Połtawa - Arsenal Londyn do Kijowa. To efekt wprowadzenia stanu wojennego w niektórych regionach Ukrainy. Spotkanie odbędzie się 29 listopada o godz 18:55.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Stan wojenny na Ukrainie został wprowadzony w poniedziałek na okres 30 dni w związku z incydentem, do jakiego doszło na Morzu Azowskim. Obowiązuje na terenach graniczących z Rosją, w Naddniestrzu oraz w obwodach nad Morzem Czarnym i Azowskim.

Połtawa leży poza tymi obszarami, ale znajduje się w ich bezpośrednim sąsiedztwie, dlatego też z obawy o bezpieczeństwo UEFA zdecydowała o przeniesieniu meczu Vorskla - Arsenal bardziej na zachód, do Kijowa.

"W najbliższych dniach UEFA będzie monitorować i oceniać sytuację bezpieczeństwa na Ukrainie, a potem podejmie decyzję o ewentualnym przeniesieniu innych meczów" - czytamy w komunikacie federacji.

Vorskla - Arsenal: Sytuacja w grupie E LE

Arsenal jest już pewny awansu do fazy pucharowej Ligi Europy. Ukraińcy mogą jeszcze osiągnąć ten cel, ale muszą ograć Anglików i liczyć na co najmniej remis Karabachu ze Sportingiem Lizbona.

Radio ZET.pl/UEFA/Independent/KS