LE: Niespodzianka w Rzymie, remis Lazio z Dynamem

08.03.2018 23:03

Lazio Rzym zremisowało na własnym stadionie z Dynamem Kijów 2:2 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Europy. Pełne 90 minut w ukraińskiej ekipie rozegrał reprezentant Polski, Tomasz Kędziora. W innych meczach nie było niespodzianek.

Lazio - Dynamo fot. PAP/EPA

Podopieczni Simone Inzaghiego byli faworytami tego starcia, ale to nie był ich dobry dzień. O pierwszej połowie nie warto nawet wspominać, a w drugiej piłka wreszcie zaczęła szybciej krążyć i co najważniejsze wpadać do siatki.

Kijowianie objęli prowadzenie w 52. minucie za sprawą Viktora Cygankowa. Ich radość trwała zaledwie 120 sekund, bo do wyrównania doprowadził kapitan i najlepszy strzelec Lazio, Ciro Immpobile. Dziesięć minut później było już 2:1 dla gospodarzy po trafieniu Felipe Andersona.

Ostatnie słowo należało jednak do przyjezdnych, a na listę strzelców wpisał się Junior Moraes. Naprawdę gorąco zrobiło się w samej końcówce. W 5. minucie doliczonego czasu gry Immobile obił jeszcze słupek, a po gwizdku wieńczącym to spotkanie czerwoną kartkę ujrzał Denis Garmash.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Atuty własnego boiska wykorzystały inne drużyny: Olympique Marsylia (3:1 z Athletikiem Bilbao), RB Lipsk (2:1 z Zenitem) oraz Sporting Lizbona (2:0 z Viktorią Pilzno).

Wyniki meczów 1/8 finału LE (godz. 21:05):

Lazio Rzym - Dynamo Kijów 2:2
Olympique Marsylia - Athletic Bilbao 3:1
RB Lipsk - Zenit Sankt Petersburg 2:1
Sporting Lizbona - Viktoria Pilzno 2:0