LE: CSKA postraszyło Arsenal, wielki mecz w Marsylii, klęska Lazio

12.04.2018 23:03

Asenal Londyn, Atletico Madryt, Salzburg i Olympique Marsylia zagrają w półfinałach Ligi Europy. Największą niespodzianką jest odpadnięcie Lazio Rzym.

Ciro Immobile w meczu Salzburg - Lazio fot. PAP/EPA

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

We wtorek Rzym doświadczył czegoś, na co nikt nie liczył. Roma odrobiła straty z Camp Nou i wyeliminowała wielką Barcelonę w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. W Lidze Europy duże nadzieje na dobry wynik miało Lazio, ale mimo zwycięstwa u siebie 4:2, nie sprostało Salzburgowi.

Austriacy wygrali 4:1, a wszystkie bramki padły w drugiej połowie. Kiedy do siatki Salzburga trafił Immobile, wydawało się, że gospodarze już się nie podniosą. Tymczasem straty odrobili już 60 sekund później, a między 72. a 76. trzykrotnie pokonali golkipera gości. To dało im awans do półfinału LE.

Spisywane na pożarcie CSKA Moskwa bardzo mocno postraszyło Arsenal. Rosjanie prowadzili już 2:0 i jedna bramka dzieliła ich od wyeliminowania przedstawiciela Premier League. Ostatecznie to się nie udało, a londyńczycy zdołali jeszcze doprowadzić do remisu za sprawą Welbecka i Ramseya.

Porażkę poniósł za to inny faworyt tych rozgrywek, Atletico Madryt. Hiszpanie bronili dwubramkowej zaliczki ze swojego stadionu i finalnie, dość szczęśliwie, im się to udało. Sporting wygrał 1:0, ale to było za mało, by wyrzucić za burtę graczy Diego Simeone.

Niesamowite rzeczy działy się na Stade Velodrome w Marsylii. RB Lipsk wygrał u siebie 1:0 i we Francji mógł mieć nadzieje na korzystny wynik. Już w 2. minucie gola dla przyjezdnych zdobył Bruma, ale po upływie kolejnych siedmiu to Olympique było na prowadzeniu. W 9. minucie zrobiło się już 3:1, a następnie Niemcy znowu "ukąsili" i byli krok od awansu. Wówczas sprawy w swoje ręce wziął kapitan Dimitri Payet, który popisał się fantastyczną indywidualną akcją i jeszcze lepszym strzałem, dając swojej drużynie prowadzenie 4:2. W doliczonym czasie gry kropkę nad "i" postawił Hiroki Sakai.

Losowanie par półfinałowych LE odbędzie się w piątek o godz. 12.