Mbappe zszokował cały świat. Co to był za strzał [WIDEO]

09.01.2020 09:35
Kylian Mbappe

Kylian Mbappe w środowy wieczór był o krok od zdobycia jednej z najpiękniejszych bramek w historii futbolu. Jego cudowny strzał w ćwierćfinałowym meczu Pucharu Ligi Francuskiej pomiędzy PSG a AS Saint-Etienne (6:1) minimalnie jednak minął bramkę.

Mistrzowie Francji dominowali na boisku przez pełnie 90 minut, co ułatwił im fakt, że goście od 31. grali w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartkę obejrzał Wesley Fofana.

W 77. minucie, gdy PSG prowadziło już 6:1, Neymar i spółka ruszyli z kolejnym atakiem. Piłka trafiła przed pole karne do Mbappe, który zdecydował się na strzał z pierwszej piłki z tzw. krzyża (rabona). Niestety piłka poleciała minimalnie obok słupka. Ta próba wyglądała jednak fenomenalnie i gdyby zakończyła się powodzeniem, Francuz byłby autorem jednej z najpiękniejszych bramek w historii.

Strzał z tzw. krzyża Kyliana Mbappe - WIDEO:

Najlepszym zawodnikiem spotkania był Mauro Icardi, który zdobył trzy gole. Po jednym dołożyli Neymar, Mbappe i Jessy Moulin, który trafił do własnej bramki. Dla Saint-Etienne honorowe trafienie zaliczył Yohan Cabaye.