Zamknij

Konflikt Mbappe z krajową federacją. Piłkarz odmówił wypełnienia obowiązków

19.09.2022 19:30

Kylian Mbappe nie chce być kojarzony z niektórym sponsorami piłkarskiej reprezentacji Francji, dlatego odmówił wzięcia udziału w oficjalnej sesji zdjęciowej "Trójkolorowych". Zasłonił się ochroną praw do swojego wizerunku.

Kylian Mbappe nie weźmie udziału w sesji zdjęciowej
fot. FRANCK FIFE/AFP/East News

Kylian Mbappe nie zgodził się wykorzystywać swojego wizerunku do promocji niezdrowego trybu życia i zdecydował się nie brać udziału w takim przedsięwzięciu. Podczas wtorkowej sesji reprezentacji Francji mają towarzyszyć logotypy głównych sponsorów, takich jak Coca-Cola, KFC oraz Uber Eats, z którymi francuska federacja (FFF) ma podpisane kontrakty.

W poniedziałek podczas negocjacji z FFF przedstawiciele piłkarza mieli nadzieję na szybkie dojście do porozumienia. Przyznali, że zawodnik chciałby zachować wybór marek, z którymi związana jest jego osoba. Tłumaczyli, że Mbappe jest jedną z największych gwiazd francuskiego zespołu, a jego wizerunek jest zdecydowanie częściej wykorzystywany w różnych kampaniach promocyjnych. Ostatecznie rozmowy nie doprowadziły do oczekiwanego kompromisu i sprawa została odroczona przez prezesa francuskiej federacji (FFF) Noela Le Graeta do zakończenia tegorocznych mistrzostw świata.

Oświadczenie prawników Mbappe

"Piłkarz reprezentacji »Trójkolorowych« i jej przedstawiciele głęboko ubolewają, że przed mistrzostwami świata nie udało się osiągnąć porozumienia w kwestii praw do wizerunku swojego najlepszego zawodnika. Moi doradcy, a w szczególności adwokat Delphine Verheyden, mieli okazję na wielu spotkaniach z kierownictwem francuskiej federacji (FFF) wyrazić swoje stanowisko w sprawie konieczności zmiany umowy dotyczącej warunków korzystania z mojego wizerunku w reprezentacji narodowej" - głosi treść komunikatu wydanego przez przedstawicieli francuskiego gwiazdora.

Podczas swojej dotychczasowej przygody w kadrze narodowej Mbappe nie uczestniczył już w kampanii sponsorskiej w centrum szkoleniowym Clairefontaine, aby zademonstrować swój sprzeciw wobec umowy, którą pozostali piłkarze podpisali z FFF w sprawie wykorzystania wizerunku przez francuską federację.

loader

Mistrz Świata z 2018 roku w koszulce reprezentacji Francji wystąpił dotychczas w 57 spotkaniach, w których zdobył 27 goli oraz zanotował 21 asyst.

Broniąca tytułu ekipa "Trójkolorowych" na MŚ, które rozpoczną się 20 listopada, pierwszy mecz w grupie D rozegra dwa dni później z Australią, następnie 26 listopada z Danią, a w ostatnim spotkaniu fazy grupowej 30 listopada zmierzy się z Tunezją. Przed nią teraz mecze Ligi Narodów z Austrią i Danią.

RadioZET.pl/PAP