Zamknij

Nie tylko zakup karetki. Glik z kolejną fantastyczną inicjatywą dla Ukraińców

14.03.2022 17:40

W poniedziałkowe popołudnie było głośno o fantastycznej inicjatywie Kamila Glika. Reprezentant Polski kupił karetkę, która ma pomóc chorym dzieciom z Ukrainy, jednak to nie wszystko. Obrońca zdecydował się na jeszcze jeden kapitalny gest.

Kamil Glik
fot. Beata Zawadzka/East News

Kamil Glik wielokrotnie pokazywał, że ma wielkie serce na boisku, jak i poza nim. Reprezentant Polski zakupił specjalną karetkę, która będzie transportować ciężko chore dzieci z Ukrainy do naszego kraju.

O kapitalnym zachowaniu 34-latka zrobiło się głośno na Twitterze, gdzie m.in. dziennikarz Krzysztof Stanowski pochwalił Glika za ten gest. Jak się okazuje to nie wszystko, co obrońca uczynił na rzecz pomocy Ukraińcom.

Kamil Glik wspomoże ukraińskie rodziny

"Kamil udostępnił za darmo na pół roku trzy swoje mieszkania w Krakowie rodzinom uciekającym przed wojną. Takim piłkarzom nie da się nie kibicować" - napisał Stanowski.

ZOBACZ TAKŻE: Wojna na żywo - najnowsze informacje

Piłkarz reprezentacji Polski od samego początku wojny w Ukrainie solidaryzuje się z ofiarami i potępia rosyjską agresję. Był także jednym z tych graczy, którzy kategorycznie sprzeciwiali się grze z Rosją w półfinale baraży o awans do mistrzostw świata w Katarze.

RadioZET.pl