Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Genoa nie mogła zatrzymać Krzysztofa Piątka. Milan miał tajną broń

06.02.2019 13:10
sport

Krzysztof Piątek nie stracił nic ze swojej skuteczności po transferze do Milanu. Tymczasem dyrektor Genoi Giorgio Perinetti jeszcze raz przyznał, że klub z Ligurii nie mógł nic zrobić, aby zatrzymać Polaka. - Milan miał tajną broń - zapewnił.

Krzysztof Piątek chciał trafić do Milanu fot. /Imago Sport and News/East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Krzysztof Piątek do Genoi trafił latem za 4,5 miliona euro, a już pół roku później jego wartość wzrosła do 35 mln. Tyle za polskiego napastnika zapłacił AC Milan

Jeszcze na początku zimowego okna transferowego dyrektor generalny ekipy z Ligurii Giorgio Perinetti zarzekał się, że nie ma mowy o sprzedaży Piątka. Media spekulowały o zainteresowaniu najpotężniejszych klubów Europy, w tym Realu Madryt, Barcelony i Chelsea, ale brakowało konkretów. Bardzo konkretny był za to Milan, jednak do tego transferu by nie doszło, gdyby nie wola samego piłkarza.

- Milan posiadał tajną broń. Piątek po prostu chciał tam trafić, więc my na starcie byliśmy przegrani, jeśli ewentualnie doszłoby do przeciągania liny - przyznał Perinetti. - Rozumiem rozgoryczenie kibiców, którzy chcieli zatrzymania ukochanego piłkarza, ale gdy gracz chce zmienić otoczenie, trudno jest go powstrzymać - dodał.

ZOBACZ TAKŻE: Zdjęcie 11-letniego Piątka hitem internetu

- Spodziewałem się, że Piątek dobrze zareaguje w Milanie, bo on działa jak robot. Gattuso słusznie porównał go z Robocopem. Piątek także nie odczuwa napięcia i niepokoju - ocenił przedstawiciel Genoi.

Krzysztof Piątek - klasyfiacja strzelców Serie A

Krzysztof Piątek rozegrał w tym sezonie Serie A 22 spotkania - 20 w barwach Genoi i dwa w zespole Milanu. Strzelił łącznie 14 goli i zajmuje 4. miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców ligi włoskiej. Prowadzi Cristiano Ronaldo (17) przed Fabio Quagliarellą (16) i Duvanem Zapatą (15).

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/KS

Oceń