Zamknij

Genoa nie mogła zatrzymać Krzysztofa Piątka. Milan miał tajną broń

Krzysztof Sobczak
06.02.2019 13:10
Krzysztof Piątek chciał trafić do Milanu
fot. /Imago Sport and News/East News

Krzysztof Piątek nie stracił nic ze swojej skuteczności po transferze do Milanu. Tymczasem dyrektor Genoi Giorgio Perinetti jeszcze raz przyznał, że klub z Ligurii nie mógł nic zrobić, aby zatrzymać Polaka. - Milan miał tajną broń - zapewnił.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Krzysztof Piątek do Genoi trafił latem za 4,5 miliona euro, a już pół roku później jego wartość wzrosła do 35 mln. Tyle za polskiego napastnika zapłacił AC Milan

Zobacz także

Jeszcze na początku zimowego okna transferowego dyrektor generalny ekipy z Ligurii Giorgio Perinetti zarzekał się, że nie ma mowy o sprzedaży Piątka. Media spekulowały o zainteresowaniu najpotężniejszych klubów Europy, w tym Realu Madryt, Barcelony i Chelsea, ale brakowało konkretów. Bardzo konkretny był za to Milan, jednak do tego transferu by nie doszło, gdyby nie wola samego piłkarza.

- Milan posiadał tajną broń. Piątek po prostu chciał tam trafić, więc my na starcie byliśmy przegrani, jeśli ewentualnie doszłoby do przeciągania liny - przyznał Perinetti. - Rozumiem rozgoryczenie kibiców, którzy chcieli zatrzymania ukochanego piłkarza, ale gdy gracz chce zmienić otoczenie, trudno jest go powstrzymać - dodał.

ZOBACZ TAKŻE: Zdjęcie 11-letniego Piątka hitem internetu

- Spodziewałem się, że Piątek dobrze zareaguje w Milanie, bo on działa jak robot. Gattuso słusznie porównał go z Robocopem. Piątek także nie odczuwa napięcia i niepokoju - ocenił przedstawiciel Genoi.

Krzysztof Piątek - klasyfiacja strzelców Serie A

Krzysztof Piątek rozegrał w tym sezonie Serie A 22 spotkania - 20 w barwach Genoi i dwa w zespole Milanu. Strzelił łącznie 14 goli i zajmuje 4. miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców ligi włoskiej. Prowadzi Cristiano Ronaldo (17) przed Fabio Quagliarellą (16) i Duvanem Zapatą (15).

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/KS