Jest komunikat Legii ws. Kucharczyka. Jozak: Wierzę, że wróci do drużyny

Andreas Nicolaides
28.03.2018 16:42
Legia Warszawa
fot. PAP/EPA

Legia Warszawa opublikowała komunikat w sprawie przesunięcia do zespołu rezerw Michała Kucharczyka. - Przyjmuję, choć z trudnością, decyzję klubu oraz sztabu szkoleniowego - cytuje piłkarza oficjalna strona internetowa mistrzów Polski.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Komunikat Legii Warszawa

Michał Kucharczyk:

„W związku z przesunięciem mnie na czas określony do drugiej drużyny, przyjmuję, choć z trudnością, decyzję klubu oraz sztabu szkoleniowego. Mam świadomość, że po meczu z Wisłą, moje zachowanie mogło zostać odebrane jako niewłaściwe wobec kolegów z drużyny oraz sztabu szkoleniowego i jest mi z tego powodu przykro. Zapewniam, że nie chciałem nikogo urazić i był to efekt zbyt silnych emocji. Wiem, że emocje są złym doradcą, dlatego zamierzam skoncentrować się wyłącznie na pracy i treningu aby odbudować swoją pozycję w pierwszej drużynie Legii Warszawa. Dobro drużyny jest dla mnie sprawą nadrzędną, a moje podejście do obowiązków profesjonalnego piłkarza Legii Warszawa jest niezmienne od momentu, gdy pierwszy raz założyłem koszulkę z 'eLką' na piersi. Zamierzam udowodnić to swoją postawą w szatni i na boisku”.

Trener Romeo Jozak:

„Czasem jako trener muszę podejmować trudne i niepopularne decyzje, bo najważniejsza jest jedność drużyny. W tym wypadku zakładam, że w perspektywie czasu decyzja ta okaże się dobra również dla zawodnika. Nie będę publicznie mówił o przyczynach przesunięcia Michała do drużyny rezerw, bo ważniejsze od powodów tej decyzji będą jej długoterminowe skutki. W poniedziałek spotkałem się z Michałem oraz drużyną i odbyliśmy razem szczerą rozmowę. Wierzę, że za dwa tygodnie Michał wróci do drużyny i będzie jej ważnym ogniwem, zarówno na boisku, jak i w szatni”.

Kucharczyk w rezerwach

Dlaczego Kucharczyk wylądował w rezerwach? Jedna z teorii głosi, że "wynosił" z szatni informacje do mediów. Druga mówi, że krytykował na treningu zagranicznych piłkarzy kupionych w zimowym oknie transferowym i nie zgadzał się z decyzjami trenera.

RadioZET.pl/Legia.com/AN