Zamknij

Kuba Błaszczykowski już zimą może wrócić do Ekstraklasy!

Andreas Nicolaides
31.10.2018 10:04
Kuba Błaszczykowski
fot. PAP/EPA

Kuba Błaszczykowski po ponad 11 latach może wrócić do gry w Ekstraklasie. Jego sprowadzeniem zainteresowana jest Wisła Kraków. Transfer mógłby zostać sfinalizowany już zimą.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Jak poinformował "Super Express", Błaszczykowski bardzo poważnie myśli o powrocie do Ekstraklasy ze względu na reprezentację. W Wolfsburgu nie może liczyć na regularną grę, co może skutkować utratą miejsce w podstawowym składzie kadry Jerzego Brzęczka, a nawet brakiem powołań.

W mediach i wśród kibiców pojawia się coraz więcej głosów, że piłkarze, którzy nie grają w klubach, nie powinni być powoływani. Błaszczykowskiemu nie pomaga też fakt, że ma już 33 lata i coraz więcej problemów z kontuzjami.

Błaszczykowski przejdzie do Wisły Kraków?

Wisła Kraków bardzo chętnie widziałaby u siebie 104-krotnego reprezentanta Polski, ale może nie być w stanie "udźwignąć" transferu pod względem finansowym. Klub ma duże długi i z pewnością nie byłby w stanie opłacić pensji zawodnika. Z drugiej strony Błaszczykowskiemu nie zależy na pieniądzach, a powrocie do regularnej gry. Jakiś czas temu sam pożyczył Wiśle milion złotych na spłatę części zadłużenia.

Kuba ma ważny kontrakt z Wolfsburgiem do czerwca 2019 roku. Wydaje się jednak, że niemiecki klub nie robiłby mu problemów i już zimą pozwolił odejść za darmo.

Błaszczykowski w Ekstraklasie grał w latach 2003-2007, dwa lata w Rakowie Częstochowa i dwa lata w Wiśle. Potem odszedł do Borussii Dortmund, skąd w 2015 roku został wypożyczony do Fiorentiny. Następnie trafił do Wolfsburga. W swoim dorobku ma mistrzostwo Polski, dwa mistrzostwa Niemiec, Puchar Niemiec i dwa Superpuchary Niemiec. W 2013 roku w barwach BVB grał w finale Ligi Mistrzów, gdzie jego klub przegrał z Bayernem 1:2.

RadioZET.pl/Super Express/AN