Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kuba Błaszczykowski już zimą może wrócić do Ekstraklasy!

31.10.2018 10:04
sport

Kuba Błaszczykowski po ponad 11 latach może wrócić do gry w Ekstraklasie. Jego sprowadzeniem zainteresowana jest Wisła Kraków. Transfer mógłby zostać sfinalizowany już zimą.

Kuba Błaszczykowski fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Jak poinformował "Super Express", Błaszczykowski bardzo poważnie myśli o powrocie do Ekstraklasy ze względu na reprezentację. W Wolfsburgu nie może liczyć na regularną grę, co może skutkować utratą miejsce w podstawowym składzie kadry Jerzego Brzęczka, a nawet brakiem powołań.

W mediach i wśród kibiców pojawia się coraz więcej głosów, że piłkarze, którzy nie grają w klubach, nie powinni być powoływani. Błaszczykowskiemu nie pomaga też fakt, że ma już 33 lata i coraz więcej problemów z kontuzjami.

Błaszczykowski przejdzie do Wisły Kraków?

Wisła Kraków bardzo chętnie widziałaby u siebie 104-krotnego reprezentanta Polski, ale może nie być w stanie "udźwignąć" transferu pod względem finansowym. Klub ma duże długi i z pewnością nie byłby w stanie opłacić pensji zawodnika. Z drugiej strony Błaszczykowskiemu nie zależy na pieniądzach, a powrocie do regularnej gry. Jakiś czas temu sam pożyczył Wiśle milion złotych na spłatę części zadłużenia.

Kuba ma ważny kontrakt z Wolfsburgiem do czerwca 2019 roku. Wydaje się jednak, że niemiecki klub nie robiłby mu problemów i już zimą pozwolił odejść za darmo.

Błaszczykowski w Ekstraklasie grał w latach 2003-2007, dwa lata w Rakowie Częstochowa i dwa lata w Wiśle. Potem odszedł do Borussii Dortmund, skąd w 2015 roku został wypożyczony do Fiorentiny. Następnie trafił do Wolfsburga. W swoim dorobku ma mistrzostwo Polski, dwa mistrzostwa Niemiec, Puchar Niemiec i dwa Superpuchary Niemiec. W 2013 roku w barwach BVB grał w finale Ligi Mistrzów, gdzie jego klub przegrał z Bayernem 1:2.

RadioZET.pl/Super Express/AN

Oceń