32. urodziny Kuby Błaszczykowskiego. Dużo zdrowia!

Andreas Nicolaides
14.12.2017 10:14
Kuba Błaszczykowski
fot. PAP/EPA

Kuba Błaszczykowski w czwartek kończy 32 lata. Przy okazji urodzin ma wiele powodów do świętowania - przede wszystkim awans z reprezentacją Polski do MŚ 2018 w Rosji.

32. urodziny Kuby Błaszczykowskiego

Zagłosuj

Czy Błaszczykowski powinien być kapitanem reprezentacji?

Liczba głosów:

Błaszczykowski od lat jest filarem biało-czerwonych. W kadrze debiutował w marcu 2006 roku w starciu z Arabią Saudyjską. Już siedem lat później - po dobiciu do bariery 60 występów w barwach narodowych - trafił do Klubu Wybitnego Reprezentanta. W chwili obecnej tylko trzy mecze dzielą go od liczby 100 gier dla reprezentacji. Do tej pory w 97 meczach strzelił 19 goli.

W listopadzie 2010 roku debiutował w roli kapitana reprezentacji Polski. Decyzją Adama Nawałki opaskę stracił cztery lata później na rzecz Roberta Lewandowskiego.

Seniorską karierę zaczynał w KS Częstochowa w 2003 roku. Po dwóch latach przeniósł się do Wisły Kraków. W 2007 roku trafił do Borussii Dortmund, z którą odnosił później największe w karierze sukcesy - sięgał po mistrzostwo Niemiec, Superpuchar Niemiec, Puchar Niemiec i dotarł do finału Ligi Mistrzów. W 2016 roku trafił na wypożyczenie do Fiorentiny. Rok później podpisał kontrakt z Wolfsburgiem, w którym gra do dziś.

W dniu 32. urodzin życzymy Kubie Błaszczykowskiemu przede wszystkim zdrowia. Oby jak najlepiej i bez kontuzji przygotował się do przyszłorocznych MŚ w Rosji. Jest w reprezentacji postacią kluczową i niezastąpioną - zarówno dla kibiców, jak i trenera Nawałki.

Kuba Błaszczykowski [ZDJĘCIA]:

RadioZET.pl/AN