Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Boniek skreślił dwóch poważnych kandydatów na selekcjonera

11.07.2018 11:58
sport

Wciąż nie wiemy, kto zastąpi Adama Nawałkę na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski. Znamy za to nazwiska trenerów, którzy kadry w tym roku na pewno nie obejmą. Zdradził je Zbigniew Boniek.

Zbigniew Boniek fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Media spekulowały, że Adama Nawałkę zastąpić może Michał Probierz, trener mający za sobą duże doświadczenie w Ekstraklasie. Boniek nie widzi w nim jednak kandydata na selekcjonera.

- Na dziś Michał jest przede wszystkim trenerem klubowym. Nie jest kandydatem do roli selekcjonera - powiedział prezes PZPN w rozmowie z "Piłką nożną". - Ma w sobie mnóstwo adrenaliny. Gdyby przegrał mecz w roli selekcjonera, nie wytrzymałby dwóch miesięcy, a co tyle mniej więcej grają reprezentacje, do kolejnego spotkania - dodał.

Kto zostanie trenerem reprezentacji Polski?

Wiele mówiło się też o kandydaturze Cesare Prandelliego. Co na to Boniek? - Znamy się, lubimy, mamy wspólnych znajomych, żyjemy w dobrych stosunkach, czasami do siebie dzwonimy. Nie wydaje mi się jednak, że jest kandydatem do prowadzenia reprezentacji Polski - stwierdził.

Jak poinformował na Twitterze prezes PZPN, już 23 lub 24 lipca ma odbyć się pierwsza konferencja z udziałem nowego trenera polskiej kadry. Do tego czasu z pewnością poznamy jego nazwisko.

RadioZET.pl/Piłka nożna/AN

Oceń