Ile Krzysztof Piątek będzie zarabiać w Milanie?

Andreas Nicolaides
23.01.2019 21:45
Krzysztof Piątek
fot. PAP/EPA

Krzysztof Piątek został nowym piłkarzem AC Milan. Ile teraz zarabia? Jego pensja znacząco wzrosła w porównaniu z poprzednim kontraktem. Do zarobków największych gwiazd Serie A wciąż mu jednak daleko.

Krzysztof Piątek zarabia w Milanie około 2 miliony euro rocznie. W poprzednim klubie - Genoi mógł liczyć na pensję w wysokości około 450 tysięcy euro.

Ile zarabia Krzysztof Piątek?

Napastnik dostał czterokrotną podwyżkę, ale i tak daleko mu do kwoty, na jaką mógł liczyć w Mediolanie Gonzalo Higuain. Były piłkarz Realu Madryt, Napoli czy Juventusu miał pensję na poziomie około 9 milionów euro rocznie.

Zarobki Krzysztofa Piątka w Milanie są też niższe niż Wojciecha Szczęsnego (4 mln euro) czy Arkadiusza Milika (2,5 mln euro).

Piątek w tym sezonie robi prawdziwą furorę we Włoszech. Do Genoi trafił latem 2018 roku za około 4,5 miliona euro. W 19 meczach Serie A zdobył 13 goli i włączył się do walki o koronę króla strzelców. To wystarczyło, by zainteresowały się nim czołowe kluby Europy. Ostatecznie 35 milionów euro wyłożył na niego AC Milan.

Zarobki Krzysztofa Piątka w Milanie

Jeśli wysoka forma utrzymywać się będzie w kolejnych miesiącach, zarobki Piątka zapewne wzrosną.

Kiedy prezentacja Krzysztofa Piątka w Milanie?

RadioZET.pl/AN