Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Krzysztof Piątek w przyszłym sezonie zagra z nowym numerem [FOTO]

09.07.2019 22:08
sport

Krzysztof Piątek zmienił numer w AC Milan. Od przyszłego sezonu Polak będzie występował z "9" na koszulce.

Krzysztof Piątek fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Krzysztof Piątek od sezonu 2019/20 będzie grał z numerem "9". Przypomnijmy, że kiedy 24-latek przechodził z Genoi do włoskiego klubu, Polak nie mógł występować z dziewiątką na plecach, dlatego zdecydował się na "19-tkę". Po pół roku gry piłkarze udali się na wakacje. Kiedy wolne dobiegło końca, zawodnicy wrócili do Mediolanu razem ze sztabem szkoleniowym. Po badaniach lekarskich wszyscy wzięli udział w imprezie sponsora technicznego – firmy Puma, gdzie przy okazji zaprezentowano nowe stroje na sezon 2019/20. Korzystając z okazji, Milan potwierdził, że Piątek zagra z numerem "9".

Krzysztof Piątek z numerem 9 fot. AC Milan/ Instagram

Krzysztof Piątek z nowym numerem: Polak przełamie złą serię?

Według spekulacji, zimą na wybranie dziewiątki nie zgodził się Gennaro Gattuso, który obawiał się, że Krzysztof Piątek nie poradzi sobie z presją, wynikającą z gry z tym numerem. Kiedy karierę zakończył Filippo Inzaghi, każdy z graczy, który zdecydował się na ten numer, grał słabo.

Krzysztof Piątek po świetnej rundzie wiosennej w Milanie przekonał władze klubu do zmiany numeru. W 21 meczach strzelił 11 goli i od przyszłego sezonu będzie jednym z kluczowych piłkarzy w drużynie.

RadioZET.pl/MW

Oceń