To już jest kosmos! Kolejna bramka Krzysztofa Piątka w Serie A! [WIDEO]

07.10.2018 14:36

Krzysztof Piątek nie zamierza się zatrzymywać. Właśnie strzelił swoją dziewiątą bramkę w lidze, a 13. w tym sezonie w barwach Genoi. Niestety, tym razem jego zespół musiał uznać wyższość Parmy.

Piątek fot. PAP/EPA

Spotkanie rozpoczęło się dla podopiecznych Davide Ballardiniego najlepiej, jak tylko mogło. Już w 6. minucie bowiem po dośrodkowaniu z lewej strony do główki wyskoczył - oczywiście - Krzysztof Piątek. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i przekroczyła linię bramkową:

Pomimo podtrzymania fenomenalnej serii, drużyna z Polakiem w składzie nie zaliczy jednak meczu z Parmą do udanych. Gol na 1:0 to był jedynie miłe złego początki, jako że już po kilku minutach goście wyrównali po bramce Rigoniego. Jeszcze przed przerwą do siatki trafiali Siligardi i Ceravolo, dzięki czemu mecz rozstrzygnięty został już w I połowie.

Do końcowego gwizdka nic już nie uległo zmianie. Parma wywiozła więc z Genui zwycięstwo 3:1, awansując na 7. pozycję w tabeli (Genoa jest 10). Ale za to Piątek zdecydowanie umocnił się na 1. miejscu w klasyfikacji strzelców (co optymistycznie rokuje przed zbliżającymi się meczami reprezentacji Polski z Portugalią i Włochami).