Zamknij

Krzysztof Piątek odwołał się do gola samobójczego. Komunikat Serie A

Maciej Walasek
23.12.2018 18:53
Krzysztof Piątek
fot. PAP/EPA

Krzysztof Piątek zaprezentował się z bardzo dobrej strony w meczu Genoi z Atalantą. Polak strzelił kolejną bramkę w lidze włoskiej, ale odwołał się do władz Serie A, aby zaliczyli mu także gola Rafaela Toloia, które przypisano jako gol samobójczy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Sobotni mecz to kolejny popis Krzysztofa Piątka. Reprezentant Polski znów wpisał się na listę strzelców, ustalając wynik spotkania z Atalantą na 3:1. Wcześniej 23-latek brał udział przy bramce na 1:0, ale po jego strzale, piłkę po drodze dotknął jeszcze Rafael Toloia i to jemu przypisano gola jako samobója. Jednak napastnik nie zgadza się z decyzją.

Zobacz także

- Jestem szczęśliwy z powodu zwycięstwa nad Atalantą. Moja radość byłaby jeszcze większa, gdybym strzelił pierwszego gola. Będę się domagał od Legea Serie A, by zapisano mi dublet w tym meczu – napisał Piątek na Instagramie.

Krzysztof Piątek z dorobkiem 13 (lub 14) goli pozostaje liderem klasyfikacji strzelców Serie A. Drugi Cristiano Ronaldo ma na koncie 11 bramek.

Odwołanie Krzysztofa Piątka: Oświadczenie Serie A

Władze Serie A wystosowały specjalny komunikat, w którym podano, że „bez żadnych wątpliwości” gol pozostanie zapisany jako samobój.

- Obrońca Atalanty zauważył piłkę uderzoną przez Piątka i prawą nogą starał się zmienić tor lotu jej piłki. Przypadkowo skierował ją do własnej bramki, ale jest jasne, że jego intencją było zatrzymanie piłki, dlatego na bazie przepisów gola uznano właśnie jemu – czytamy w oświadczeniu władz włoskiej ligi.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/sport.pl/MW