Krzysztof Piątek odejdzie z Milanu? Jest jeden warunek

Maciej Walasek
07.05.2019 14:33
Krzysztof Piątek
fot. PAP/EPA

Krzysztof Piątek może latem odejść z AC Milan. Polak jest wymieniany jako jeden z pierwszych w kolejce do opuszczenia zespołu Rossonerich. Wszystko przez zmiany w budżecie włoskiego klubu, które mogą nastąpić, jeśli nie zostanie spełniony jeden, kluczowy warunek.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Krzysztof Piątek z przytupem wtargnął na boiska Serie A. Najpierw 23-latek wywołał olbrzymie poruszenie swoimi występami w Genoi, a w trakcie zimowego okna transferowego przeniósł się do drużyny z Mediolanu, która zapłaciła za niego 35 mln euro. Tam również napastnik reprezentacji Polski rozpoczął spotkania z wysokiego C, gdzie w pierwszych 13 meczach strzelił 10 bramek. Jednak w ostatnich czterech spotkaniach, były piłkarz Cracovii nie zdobył gola.

Sam AC Milan jest w kryzysie. W ostatnim czasie Rossoneri odpadli z Pucharu Włoch, a ich udział w Lidze Mistrzów nadal nie jest niepewny. To oznacza, że legendarny klub nie może pozwolić sobie na najmniejszą wpadkę, ponieważ podopieczni Gennaro Gattuso mogą nie zagrać nawet w Lidze Europy.

Krzysztof Piątek: Co się musi stać, żeby Polak opuścił Milan?

Jeżeli sprawdzi się najczarniejszy scenariusz i Milan nie uzyska awansu do europejskich pucharów, w zespole może dojść do prawdziwego trzęsienia ziemi. W związku z niekorzystną sytuacją finansową, klub będzie zmuszony szukać środków z innych źródeł (za samą grę w Champions League włoski zespół mógłby otrzymać nawet 50 mln euro). Jak podaje „La Repubblica” mediolański team będzie zmuszony pozbyć się kilku piłkarzy, na których będzie mógł najwięcej zarobić.

Zobacz także

Według dziennika na liście zawodników, którzy opuściliby Milan jednym z pierwszych nazwisk jest właśnie Krzysztof Piątek. Poza Polakiem mógłby odejść Gianluigi Donnarumma, Suso i Romagnoli.

AC Milan: Trudna sytuacja klubu Krzysztofa Piątka

Warto zaznaczyć, że już w ubiegłym sezonie budżet Rossonerich mocno ucierpiał przez grzywnę w wysokości 30 mln euro i dwuletni zakaz gry w LM i LE. Jednak po reakcji ekipy z Mediolanu, finalnie dopuszczono zespół Gennaro Gattuso do rozgrywek Ligi Europy, a kara została zmniejszona do 12 mln euro.

Jednak na tę chwilę sprzedażowe ruchy Milanu nie są pewne, ponieważ wszystko zależy od tego czy legendarny klub wywalczy awans do europejskich pucharów. Aktualnie AC Milan zajmuje piąte miejsce w Serie A z dorobkiem 59 punktów, co daje im udział w Lidze Europy. Do czwartej lokaty gwarantującej grę w Champions League, którą zajmuje drużyna Atalanty, Rossoneri tracą trzy „oczka”. Do końca rozgrywek włoskiej ligi pozostały trzy kolejki.

RadioZET.pl/sport.pl, repubblica.it/MW