Krzysztof Piątek nie pokazał swojej cieszynki. Natychmiastowa reakcja Izraela

Maciej Walasek
12.06.2019 17:18
Krzysztof Piątek
fot. Konrad Paprocki/REPORTER

Krzysztof Piątek zrezygnował ze swojej cieszynki w meczu przeciwko Izraelowi. Decyzja napastnika AC Milan spotkała się z olbrzymim uznaniem naszych rywali, gdzie dziennikarz powiedział wprost, że Izraelczycy pokochają 23-latka.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Krzysztof Piątek otworzył wynik spotkania z Izraelem w meczu eliminacji do mistrzostw Europy w 2020 roku. Jednak tuż po strzelonym golu, napastnik nie wykonał swojej słynnej cieszynki, polegającej na strzelaniu z pistoletów. Reprezentant Polski ujawnił, że nie zrobił tego z powodu szacunku do przeciwników i sytuacji politycznej, jaka panuje w ich kraju.

Krzysztof Piątek nie pokazał cieszynki: Jak zareagowali Izraelczycy?

- To naprawdę unikalne, zadziwiające zachowanie – powiedział izraelski dziennikarz, Ori Cooper. - Izraelczycy są przyzwyczajeni, że obcokrajowcy krytykują Izrael i jego politykę. Jeśli jacyś piłkarze wykonują gesty polityczne, zazwyczaj są one przeciwko naszemu krajowi.

Polska - Izrael: Piątek nie zrobił "pistoletów" po bramce. Dlaczego? [WIDEO]

Po zachowaniu Piątka, izraelscy kibice zaczęli porównywać go do Erana Zahaviego. Jednak najlepszy strzelec w tamtej kadrze również ma cieszynkę z pistoletami. Po przejściu z Hapoelu Tel Awiw do ich największego rywala – Maccabi Tel Awiw, Zahavi strzelił bramkę w derbach i pokazał tę cieszynkę, co spotkało się z ogromną krytyką.

Polska - Izrael: Izraelska federacja podziękowała polskim kibicom [WIDEO]

Pokazując ją, zdenerwował jednego z kibiców, który wbiegł na boisko i zaczął się z nim bić. Spotkanie zostało przerwane, a Zahavi otrzymał czerwoną kartkę.

Krzysztof Piątek: Ambasador Izraela chwali Polaka

- Krzysztof Piątek gra fair play nie tylko na boisku, lecz także w życiu. Brawo! Jest młodym, mądrym i wrażliwym człowiekiem, który może być fantastycznym wzorem do naśladowania - powiedziała Anna Azari, ambasador Izraela.

Finalnie Polska pokonała Izrael 4:0. Biało-czerwoni z kompletem punktów są liderem w grupie G.  

RadioZET.pl/sportowefakty.pl/MW