Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Krzysztof Piątek nie pokazał swojej cieszynki. Natychmiastowa reakcja Izraela

12.06.2019 17:18
sport

Krzysztof Piątek zrezygnował ze swojej cieszynki w meczu przeciwko Izraelowi. Decyzja napastnika AC Milan spotkała się z olbrzymim uznaniem naszych rywali, gdzie dziennikarz powiedział wprost, że Izraelczycy pokochają 23-latka.

Krzysztof Piątek fot. Konrad Paprocki/REPORTER

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Krzysztof Piątek otworzył wynik spotkania z Izraelem w meczu eliminacji do mistrzostw Europy w 2020 roku. Jednak tuż po strzelonym golu, napastnik nie wykonał swojej słynnej cieszynki, polegającej na strzelaniu z pistoletów. Reprezentant Polski ujawnił, że nie zrobił tego z powodu szacunku do przeciwników i sytuacji politycznej, jaka panuje w ich kraju.

Krzysztof Piątek nie pokazał cieszynki: Jak zareagowali Izraelczycy?

- To naprawdę unikalne, zadziwiające zachowanie – powiedział izraelski dziennikarz, Ori Cooper. - Izraelczycy są przyzwyczajeni, że obcokrajowcy krytykują Izrael i jego politykę. Jeśli jacyś piłkarze wykonują gesty polityczne, zazwyczaj są one przeciwko naszemu krajowi.

Polska - Izrael: Piątek nie zrobił "pistoletów" po bramce. Dlaczego? [WIDEO]

Po zachowaniu Piątka, izraelscy kibice zaczęli porównywać go do Erana Zahaviego. Jednak najlepszy strzelec w tamtej kadrze również ma cieszynkę z pistoletami. Po przejściu z Hapoelu Tel Awiw do ich największego rywala – Maccabi Tel Awiw, Zahavi strzelił bramkę w derbach i pokazał tę cieszynkę, co spotkało się z ogromną krytyką.

Polska - Izrael: Izraelska federacja podziękowała polskim kibicom [WIDEO]

Pokazując ją, zdenerwował jednego z kibiców, który wbiegł na boisko i zaczął się z nim bić. Spotkanie zostało przerwane, a Zahavi otrzymał czerwoną kartkę.

Krzysztof Piątek: Ambasador Izraela chwali Polaka

- Krzysztof Piątek gra fair play nie tylko na boisku, lecz także w życiu. Brawo! Jest młodym, mądrym i wrażliwym człowiekiem, który może być fantastycznym wzorem do naśladowania - powiedziała Anna Azari, ambasador Izraela.

Finalnie Polska pokonała Izrael 4:0. Biało-czerwoni z kompletem punktów są liderem w grupie G.  

RadioZET.pl/sportowefakty.pl/MW

Oceń