Krzysztof Piątek nie zagra w europejskich pucharach. Milan chce wycofać się z Ligi Europy

Maciej Walasek
18.06.2019 21:39
Krzysztof Piątek
fot. R4924_italyphotopress/IPP/REPORTER/East News

Krzysztof Piątek może nie wystąpić w europejskich pucharach. Jak informują media, AC Milan zamierza wycofać się z Ligi Europy i zmienić sytuację z finansowym fair play.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Krzysztof Piątek razem z Milanem walczył o udział w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów do samego końca. Ostatecznie Rossoneri musieli zadowolić się grą w Lidze Europy. Mimo to cel został spełniony i legendarny klub będzie rywalizował o coś więcej niż o mistrzostwo i puchar Włoch. Niemniej jednak włoski zespół niekoniecznie chce wystąpić w LE.

Serwis SempreMilan.com poinformował, że Milan wysłał wniosek do UEFA o wykluczenie go z tych rozgrywek. Odpowiedź ma zostać wysłana w ciągu najbliższych 72 godzin.

AC Milan: Dlaczego klub nie chce grać w Lidze Europy?

AC Milan zamierza podjąć taką decyzję z powodu sankcji za nieprzestrzeganie finansowego fair play. Wszystko zaczęło się w zeszłym sezonie, kiedy usunięto zespół z Ligi Europy za złamanie zasad FFP. Aczkolwiek po apelacji zmieniono decyzję pod warunkiem, że Milan naprawi swoją sytuację finansową w ustalonym terminie. Jednak szanse na spełnienie tego wymogu są niewielkie ze względu na to, że klubowi nie udało się awansować do Ligi Mistrzów.

Za udział w Champions League ekipa Rossonerich dostałaby 50 mln euro. Już wcześniej media sugerowały, że Milan może poprosić o  wykluczenie ich z Ligi Europy, aby naprawić swoją kondycje finansową.

RadioZET.pl/sport.pl/MW