Zamknij

Chelsea skłonna wyłożyć fortunę za Krzysztofa Piątka

Krzysztof Sobczak
14.10.2018 13:38
Krzysztof Piątek na celowniku Chelsea
fot. ARKADIUSZ GOLA / Polska Press/East News

Brytyjskie media informują, że Genoa odrzuciła ofertę Napoli w wysokości 25 milionów euro za Krzysztofa Piątka. Zaporowa cena stawiana przez włoski klub nie odstrasza jednak angielskiej potęgi, Chelsea, która chciałaby pozyskać Polaka już w styczniu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebook

Wartość 23-letniego napastnika wzrasta z każdym kolejnym golem. W siedmiu meczach Serie A Polak zdobył dziewięć bramek i przewodzi klasyfikacji strzelców, a w czwartek dorzucił premierowe trafienie w reprezentacji kraju. Obecnie Genoa wycenia go na 60 mln euro i choć zapewnia, że w styczniu nie sprzeda swojego asa, po podpis Piątka ustawiła się długa kolejka.

Krzysztof Piątek na liście potęg

Na liście zainteresowanych są wielkie europejskie firmy, z Barceloną, Atletico Madryt, Bayernem Monachium i Juventusem na czele. Zdaniem mediów, Genoa odrzuciła już ofertę Napoli, ale teraz parol na Polaka zagięła także Chelsea Londyn.

"Geniusz piłki z Genui trafił na pierwsze miejsce listy życzeń menedżera Maurizio Sarriego w zimowym oknie transferowym. Napoli ostatnio proponowało za snajpera Genoi 25 mln euro, ale w odpowiedzi miało usłyszeć, że Polak jest obecnie warty 60 mln euro. Chelsea Londyn wciąż jednak jest zainteresowana zakupem Piątka" - informuje "Daily Star".

Piątek miałby być alternatywą dla zawodzących w tym sezonie Alvaro Moraty i Olivera Giroud. Hiszpan strzelił w tym sezonie dwa gole, Francuz wciąż czeka na przełamanie.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/Daily Star/Sportowe Fakty/KS