Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Chelsea skłonna wyłożyć fortunę za Krzysztofa Piątka

14.10.2018 13:38
sport

Brytyjskie media informują, że Genoa odrzuciła ofertę Napoli w wysokości 25 milionów euro za Krzysztofa Piątka. Zaporowa cena stawiana przez włoski klub nie odstrasza jednak angielskiej potęgi, Chelsea, która chciałaby pozyskać Polaka już w styczniu.

Krzysztof Piątek na celowniku Chelsea fot. ARKADIUSZ GOLA / Polska Press/East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebook

Wartość 23-letniego napastnika wzrasta z każdym kolejnym golem. W siedmiu meczach Serie A Polak zdobył dziewięć bramek i przewodzi klasyfikacji strzelców, a w czwartek dorzucił premierowe trafienie w reprezentacji kraju. Obecnie Genoa wycenia go na 60 mln euro i choć zapewnia, że w styczniu nie sprzeda swojego asa, po podpis Piątka ustawiła się długa kolejka.

Krzysztof Piątek na liście potęg

Na liście zainteresowanych są wielkie europejskie firmy, z Barceloną, Atletico Madryt, Bayernem Monachium i Juventusem na czele. Zdaniem mediów, Genoa odrzuciła już ofertę Napoli, ale teraz parol na Polaka zagięła także Chelsea Londyn.

"Geniusz piłki z Genui trafił na pierwsze miejsce listy życzeń menedżera Maurizio Sarriego w zimowym oknie transferowym. Napoli ostatnio proponowało za snajpera Genoi 25 mln euro, ale w odpowiedzi miało usłyszeć, że Polak jest obecnie warty 60 mln euro. Chelsea Londyn wciąż jednak jest zainteresowana zakupem Piątka" - informuje "Daily Star".

Piątek miałby być alternatywą dla zawodzących w tym sezonie Alvaro Moraty i Olivera Giroud. Hiszpan strzelił w tym sezonie dwa gole, Francuz wciąż czeka na przełamanie.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/Daily Star/Sportowe Fakty/KS

Oceń