Krzysztof Piątek królem strzelców w Pucharze Włoch!

16.05.2019 12:20

Mimo że finał Pucharu Włoch zakończył się zwycięstwem S.S. Lazio, laur dla najlepszego strzelca turnieju przypadł polskiemu napastnikowi AC Milan - Krzysztofowi Piątkowi. Polak strzelił w rozgrywkach Coppa Italia łącznie osiem goli.

Piątek fot. PAP/EPA

Finał Pucharu Włoch rozstrzygnął się w końcówce, po tym jak bramki dla Lazio zdobywali w 82. minucie Sergej Milinković-Savić oraz w 90. minucie Joaquin Correa. Dla Milanu rywalizacja w Coppa Italia zakończyła się nieco wcześniej, w półfinałach, po tym jak przegrali 0:1 w dwumeczu z przyszłymi tryumfatorami turnieju.

Krzysztof Piątek: Ile goli strzelił Polak?

Pomimo porażki swojego zespołu, Krzysztof Piątek może pożegnać krajowy puchar z podniesioną głową. Polak nie tylko zakończył rozgrywki jako król strzelców, ale udało mu się w nich zdobyć aż osiem bramek w pięciu spotkaniach. Drugi był Federico Chiesa (Fiorentina) z sześcioma golami, ale szanse na dogonienie 23-latka mieli teoretycznie tylko napastnik rzymian, Ciro Immobile i atakujący Atalanty, Duvan Zapata, którzy, by dogonić Piątka, musieliby zdobyć w finale aż… pięć bramek.

Warto dodać, że polski napastnik dołączył do grona zaledwie kilku piłkarzy Serie A, którym udało się zdobyć koronę króla strzelców Pucharu Włoch w ich debiutanckim sezonie. Co więcej, atakujący reprezentacji Polski wciąż stoi przed szansą zrobienia czegoś jeszcze bardziej imponującego – zdobycia miana najlepszego snajpera zarówno w krajowym pucharze, jak i w lidze.

Krzysztof Piątek: Czy Polak zdobędzie koronę króla strzelców w Serie A?

By tego dokonać i stanąć obok takich legend włoskiej piłki nożnej jak Giuseppe Meazza czy Diego Maradona, Piątek musiałby jednak zacząć strzelać jak na zawołanie. Do przodującego w klasyfikacji strzelców włoskiej ekstraklasy napastnika Sampdorii Genua, Fabio Quagliarelli, traci bowiem aż cztery gole. Przypomnijmy, że przed 23-latkiem wciąż do rozegrania spotkania z Frosinone i SPAL.

Najlepsi strzelcy Pucharu Włoch 2018/2019:

1. Krzysztof Piątek (Genoa, Milan) - 8 goli

2. Federico Chiesa (Fiorentina)- 6 goli

3. Ciro Immobile (Lazio), Duvan Zapata (Atalanta), Mattia Rossetti (Catania) - 3 gole