Krzysztof Piątek faulowany? Kontrowersyjna decyzja sędziego podzieliła internautów [WIDEO]

31.03.2019 10:42

Krzysztof Piątek nie pomógł AC Milanowi i drużyna Polaka przegrała z Sampdorią 0:1. Pod koniec meczu reprezentant Polski padł na murawę po starciu z rywalem, ale sędzia nie odgwizdał rzutu karnego.

Krzysztof Piątek fot. kadr z wideo

Krzysztof Piątek nie zdobył kolejnego gola w meczu z Samdporią. O zwycięstwie zespołu gospodarzy przesądził błąd bramkarza Milanu Gianluigiego Donnarumy już w pierwszej minucie spotkania. Miał on po podaniu od jednego z obrońców sporo czasu, aby wybić piłkę przed siebie, ale zamiast tego posłał ją wprost pod nogi zawodnika rywali Gregoire'a Defrela. Francuz od razu trafił do siatki.

Wzruszający gest Krzysztofa Piątka. Polak pomógł bezdomnemu [FOTO]

Krzysztof Piątek: Polak był faulowany w polu karnym?

Jednak podpieczni Gennaro Gattuso do końca walczyli o remis. W 89. Minucie doszło do kontrowersyjnej sytuacji z udziałem Krzysztofa Piątka. Bakayoko zagrał piłkę w pole karne w kierunku Polaka, który padł na boisko. Jednak gwizdek arbitra milczał. 23-latek stanowczo protestował, ale pomimo sprawdzenia sytuacji systemem VAR, sędzia nie zmienił swojej decyzji. Po spotkaniu rozgorzała dyskusja, czy były piłkarz Genoi faktycznie był faulowany, czy nie.

Milan zachowa czwartą pozycję w tabeli Serie A, premiowaną awansem do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Jednak z dorobkiem 51 punktów może mieć w niedzielę już tylko jeden przewagi nad AS Roma. Stanie się tak, jeśli stołeczny zespół pokona u siebie Napoli Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego - 60 pkt.