Szokujące słowa Bielika o Brzęczku. Obrońca ujawnił, co mu powiedział przed wejściem na boisko

07.09.2019 16:51
Krystian Bielik i Jerzy Brzęczek
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Krystian Bielik po meczu ze Słowenią był szczery do bólu, co do postawy Jerzego Brzęczka. Piłkarz ujawnił, co powiedział mu selekcjoner przed wejściem na murawę.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Krystian Bielik w meczu ze Słowenią zadebiutował w reprezentacji Polski. Jednak sytuacja, w której znalazł się 21-latek nie była łatwa. W momencie, kiedy młody obrońca pojawił się na boisku, biało-czerwoni przegrywali 0:1.. W związku z tym tuż przed wejściem na murawę, zawodnik poprosił Jerzego Brzęczka o wskazówki. Aczkolwiek trener polskiej kadry zostawił piłkarzowi tzw. wolną rękę.

- Nie otrzymałem żadnych zadań. Trener Brzęczek powiedział: „Krystian próbuj”, to samo powiedział do Kuby Błaszczykowskiego. To był dla mnie sygnał, że wchodzę na boisko i robię to, co potrafię i biegnę do przodu – powiedział Bielik.

MEMY po meczu Słowenia - Polska: Internauci nie mieli litości

Ostatecznie Polacy przegrali ze Słowenią 0:2. Mimo to Krystian Bielik zaliczył pozytywny debiut w biało-czerwonych barwach. 21-latek próbował dryblingów i oddał strzał na bramkę.

Eliminacje Euro 2020: Grupa G - TABELA i wyniki "polskiej" grupy

- To był fajny debiut. Gdybym wybrał może dłuższy słupek, to ten strzał byłby lepszy, ale chciałem zaskoczyć bramkarza - zakończył.

W kolejnym meczu w ramach eliminacji do mistrzostw Europy w 2020 roku, Polacy zagrają z Austrią na PGE Narodowym. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 9 września o godzinie 20:45.

RadioZET.pl/se.pl