Zamknij

Krychowiak krytycznie o Lewandowskim: "To bardzo negatywnie wpływało na zespół"

10.05.2022 08:56
Grzegorz Krychowiak i Robert Lewandowski
fot. KIRILL KUDRYAVTSEV/AFP/East News

Robert Lewandowski po jednym z meczów reprezentacji Polski mocno podpadł swoim kolegom z drużyny. Teraz w programie "Foot Truck" potwierdził to Grzegorz Krychowiak.

Grzegorz Krychowiak wziął udział w programie "Foot Truck", w którym poruszono wiele różnych wątków. W pewnym momencie na tapecie pojawił się temat Roberta Lewandowskiego. Pomocnik AEK Ateny przyznał, że po jednym z meczów kapitan reprezentacji Polski mocno podpadł kolegom z drużyny.

Chodzi o spotkanie z 2017 roku. Wówczas biało-czerwoni rozegrali zacięty pojedynek z Czarnogórą w eliminacjach do mistrzostw świata 2018. Mimo że do 83. minuty podopieczni Adama Nawałki remisowali 2:2, w końcówce udało się ostatecznie wyszarpać trzy punkty i zwyciężyć 4:2. Jednego z goli strzelił właśnie "Lewy".

Krychowiak o Lewandowskim: "Jego zachowanie negatywnie wpływało na zespół"

I tu pojawił się zaskakujący problem. Podczas gdy cała drużyna świętowała z trudem wywalczoną wygraną, napastnik Bayernu Monachium był w zupełnie innym nastroju. Otwarcie skrytykował swoich kolegów nie tylko za grę, ale również postawę na boisku. Takie zachowanie gwiazdora, jak zdradził Łukasz Wiśniowski, miało szczególnie nie spodobać się m.in. Michałowi Pazdanowi. "Krycha" w "Foot Trucku" potwierdził te doniesienia.

- Rzeczywiście był taki okres. I to bardzo negatywnie wpływało na zespół. Teraz już tak nie robi. Jak przeanalizujesz mecz ze Szwedami (2:0 - przyp. red.), to też nie był to jakiś wybitny mecz z naszej strony, ale jest ten sukces. Przez pewien okres kadencji Jerzego Brzęczka to nas zgubiło, że oceniano nas za styl, a nie osiągnięty sukces - stwierdził Krychowiak.

Co prawda, w późniejszych latach Lewandowski jeszcze kilka razy otwarcie krytykował reprezentację za jej styl gry. Wszystko wskazuje jednak na to, że obecnie tego typu postawa jest już inaczej odbierana w szatni. Tym bardziej że ostatnio kapitan wraz z całym zespołem świętował awans na mistrzostwa świata 2022 w Katarze. Naszymi rywalami będą tam Meksyk, Arabia Saudyjska i Argentyna.

RadioZET.pl/Foot Truck