Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Krwawa jatka na treningu piłkarskim. Nie żyje 6 osób

15.12.2017 14:16
sport

Krwawa egzekucja na stadionie piłkarskim. W brazylijskim Manaus, członkowie narkotykowego kartelu poszli na trening drużyny piłkarskiej i zaczęli strzelać do piłkarzy.

Krwawa jatka na treningu piłkarskim. Nie żyje 6 osób fot. Wikipedia
Zagłosuj

Uprawiasz jakiś sport?

To miał być jeden z wielu treningów miejscowej drużyny. Tak było, dopóki na trybunach nie pojawili się ubrani na czarno członkowie gangu, którzy w pewnym momencie wyciągnęli broń i zaczęli strzelać do bezbronnych ludzi. 6 osób zginęło, a co najmniej 10 jest rannych, z czego niektórzy wciąż pozostają w stanie krytycznym.

Egzekucja na treningu

Miejscowe media, powołując się na brazylijską policję, podają, że motywem zbrodni były prawdopodobnie porachunki lokalnych grup przestępczych. Jeden z zabitych 33-letni Michael de Sena Passos, ma na swoim koncie wyroki za handel narkotykami.

Porachunki karteli narkotykowych

Z relacji świadków wynika, że 13 grudnia w środę, gangsterzy najpierw oddzielili najmłodszych trenujących od pozostałych i zaczęli strzelać. Najmłodsza ofiara miała 17 lat. Bosco Saraiva, szef bezpieczeństwa publicznego twierdzi, że to, co się stało w Manaus jest walką o wpływy pomiędzy Familią del Norte i gangiem PCC.

Materiał o sprawie w brazylijskiej telewizji:

RadioZET.pl/Mirror.co.uk/Wprost.pl/strz

Oceń