Krwawa jatka na treningu piłkarskim. Nie żyje 6 osób

Michał Strzałkowski
15.12.2017 14:16
Krwawa jatka na treningu piłkarskim. Nie żyje 6 osób
fot. Wikipedia

Krwawa egzekucja na stadionie piłkarskim. W brazylijskim Manaus, członkowie narkotykowego kartelu poszli na trening drużyny piłkarskiej i zaczęli strzelać do piłkarzy.

Zagłosuj

Uprawiasz jakiś sport?

Liczba głosów:

To miał być jeden z wielu treningów miejscowej drużyny. Tak było, dopóki na trybunach nie pojawili się ubrani na czarno członkowie gangu, którzy w pewnym momencie wyciągnęli broń i zaczęli strzelać do bezbronnych ludzi. 6 osób zginęło, a co najmniej 10 jest rannych, z czego niektórzy wciąż pozostają w stanie krytycznym.

Egzekucja na treningu

Miejscowe media, powołując się na brazylijską policję, podają, że motywem zbrodni były prawdopodobnie porachunki lokalnych grup przestępczych. Jeden z zabitych 33-letni Michael de Sena Passos, ma na swoim koncie wyroki za handel narkotykami.

Porachunki karteli narkotykowych

Z relacji świadków wynika, że 13 grudnia w środę, gangsterzy najpierw oddzielili najmłodszych trenujących od pozostałych i zaczęli strzelać. Najmłodsza ofiara miała 17 lat. Bosco Saraiva, szef bezpieczeństwa publicznego twierdzi, że to, co się stało w Manaus jest walką o wpływy pomiędzy Familią del Norte i gangiem PCC.

Materiał o sprawie w brazylijskiej telewizji:

RadioZET.pl/Mirror.co.uk/Wprost.pl/strz