Zamknij

Krasnodar zawiesza zawodników zza granicy. Co dalej z Grzegorzem Krychowiakiem?

03.03.2022 17:53
Krasnodar zawiesza zawodników zza granicy. Co dalej z Grzegorzem Krychowiakiem?
fot. Beata Zawadzka/East News

Krasnodar zawiesił ośmiu zagranicznych zawodników, którzy od dziś nie muszą trenować z zespołem, ani grać w meczach. Poza tą listą jest Grzegorz Krychowiak, walczący o zerwanie umowy z klubem.

Krasnodar na prośbę zawodników zza granicy zawiesił ich umowy. "Poprosił o to Wanderson Maciel, Caio, Eric Bootheim, Christian Ramirez, Junior Alonso, John Cordoba, Victor Klasson i Remy Cabella" – poinformował rosyjski klub w oświadczeniu.

W Krasnodarze jest jeszcze trzech zagranicznych zawodników, których nie zawieszono: Grzegorz Krychowiak, Aleks Martynovich i Eduard Spertsyan. Polak nie chce zawiesić umowy, a zerwać ją definitywnie. 

Relacja na żywo z wojny w Ukrainie: Ukraina pod ciężkim ostrzałem okupanta. "Przegonimy ich, zhańbimy ich!"

"Krychowiak zwołał zebranie. Namawiał obcokrajowców do opuszczenia klubu" 

W środę klub opuścił Daniel Farke, były trener Norwich i Borussi Dortmund II. Niemiec trafił do Krasnodaru na początku tego roku. Ze względu na przerwę zimową, a także wojnę w Ukrainie nie zdążył poprowadzić klubu w ligowym spotkaniu. 

Według rosyjskiego dziennikarza Iwana Karpowa exodus piłkarzy z Krasnodaru nastąpił dzięki namowom Krychowiaka - Polak zwołał zebranie, w którym uczestniczyli wszyscy obcokrajowcy. 32-latek miał namawiać każdego do rozwiązania swojej umowy z rosyjskim klubem. Odzew miał być jednoznaczy - wszyscy zgodzili się na propozycję naszego reprezentanta – informował Karpow. 

RadioZET.pl/PAB