Zamknij

Janusz Korwin-Mikke chce zmian w piłce nożnej. Padły konkretne propozycje

19.02.2022 11:30
Janusz Korwin-Mikke
fot. Damian KLAMKA/East News

Janusz Korwin-Mikke w czasie czwartkowego programu "Hejt Park" w Kanale Sportowym zasugerował zmiany, jakie powinny objąć piłkę nożną. W rozmowie z Krzysztofem Stanowskim podkreślał, że futbol robi się nudny.

Janusz Korwin-Mikke słynie z pomysłów, które szerokim echem odbijają się w opinii publicznej. Jednocześnie jest też wielkim kibicem piłki nożnej. Między innymi z tego względu 79-latek pojawił się w czwartkowym programie "Hejt Park" w Kanale Sportowym. W rozmowie z Krzysztofem Stanowskim nie brakowało tematów politycznych, ale panowie nie zapomnieli także o futbolu.

Korwin-Mikke ujawnił, że według niego piłka nożna staje się nudnym sportem, dlatego potrzebne są zmiany. Zdaniem polityka dyscyplina musi być bardziej atrakcyjna dla fanów, w związku z tym niezbędne jest przeprowadzenie rewolucji.

Korwin-Mikke chce zmian w piłce nożnej

- Nie wiem, czy spalony jest konieczny - rozpoczął.

Lider partii Konfederacja Wolność i Niepodległość przekonywał, że rzuty karne w piłce nożnej powinny być wykonywane z trzech różnych odległości. Ponadto tłumaczył, że bramkarz po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego, powinien mieć zakaz łapania futbolówki.

- Jeżeli piłkarz może złapać piłkę w ręce, to rożny traci w ogóle sens. Bramkarz zawsze piłkę znajdzie, jak się uprze

RadioZET.pl