Zamknij

Sześć krajów nie przerwało jeszcze rozgrywek piłkarskich

25.03.2020 15:08
Sześć lig piłkarskich kontynuuje rozgrywki
fot. PAP/EPA

Kilka dni temu – mimo rozprzestrzeniającego się koronawirusa – rozpoczął się sezon piłkarskiej ekstraklasy Białorusi. Ale mecze ligowe, jak podkreślają światowe media, odbywają się także w pięciu innych krajach całego globu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Od 20 do 22 marca rozgrywane były mecze pierwszej kolejki białoruskiej Premier Ligi, do tego z kibicami na trybunach, mimo że odnotowano tam już 81 przypadków zakażenia koronawirusem (dane z wtorku). To jedyna grająca liga piłkarska w Europie.

Koronawirus: Piłkarze grają w sześciu krajach

Poza tym spotkania ligowe odbywają się w Nikaragui i Haiti w Ameryce Środkowej, Burundi w Afryce, a także dwóch krajach azjatyckich: w Mjanmie i Turkmenistanie.

Jak zaznaczono, na Haiti odnotowano siedem przypadków zachorowań, a po dwa w Nikaragui i Myanmie. Oficjalnie nie ma zainfekowanych koronawirusem w Turkmenistanie i Burundi.

Członek WHO potwierdza: To wydarzenie rozprzestrzeniło koronawirusa

Do niedawna rywalizowali jeszcze piłkarze w ekstraklasach m.in. Rosji, Ukrainy czy Turcji. W Polsce mecze najwyższej ligi nie odbywają się od ponad dwóch tygodni. Po 26 kolejkach zdecydowanym liderem jest Legia Warszawa.

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP