Zamknij

Koronawirus w klubie Serie B. Venezia zawiesza treningi

16.06.2020 15:49
Koronawirus w Venezii
fot. Venezia FC/Twitter

Venezia FC, włoski klub występujący obecnie na zapleczu Serie A i broniący się przed spadkiem do trzeciej ligi, w związku z wykryciem u jednego z piłkarzy koronawirusa zawiesiła treningi, a jej mecze przełożono.

Koronawirus w Venezii. Rozgrywki Serie B, podobnie jak Serie A, mają zostać wznowione w najbliższy weekend. W pierwszej kolejce po pandemii Venezia miała zmierzyć się na wyjeździe z zajmującym 4. miejsce Prodenone Calcio, ale już teraz wiadomo, że do tego spotkania nie dojdzie. Powodem jest właśnie wirus SARS-CoV 2, którego wykryto u jednego z graczy 16. siły zaplecza włoskiej elity.

Zawodnicy byli sześciokrotnie badani, a ostatnie wyniki wykazały koronawirusa u jednego z zawodników Venezii. Zgodnie z przyjętym protokołem medycznym, cały zespół musi poddać się teraz dwutygodniowej kwarantannie, a wszystkie mecze tej drużyny w tym okresie zostały przełożone.

Koronawirus w Venezii

"Zespół musi przejść obowiązkową izolację w oczekiwaniu na wyniki kolejnych badań wymazów. Oczekujemy na dalsze informacje od władz włoskiej piłki" - napisano w oświadczeniu.

Co ciekawe, gdyby Venezia zwlekała do piątku, czyli do dnia rozegrania pierwszych po przerwie spotkań, władze ligi miałyby podstawę - także na mocy wspomnianych regulacji - do przedwczesnego zakończenia sezonu bez awansów i spadków. Klub zachował się jednak uczciwie i niezwłocznie poinformował o wynikach badań.

Venezia FC zajmuje obecnie 16. miejsce w Serie B i na ten moment musi liczyć się z koniecznością rozegrania barażów o pozostanie w tej klasie rozgrywkowej.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/Sportowe Fakty