Zamknij

Koronawirus w PZPN. Zarażonych dwóch pracowników

09.09.2020 19:52
koronawirus w PZPN
fot. STANISLAW KOWALCZUK/East News

Dwóch pracowników Polskiego Związku Piłki Nożnej zostało zakażonych koronawirusem – poinformował portal „WP Sportowe Fakty”. Te osoby nie miały kontaktu z żadnym z uczestników zgrupowania reprezentacji Polski przed meczami Ligi Narodów.

Dwóch pracowników PZPN uzyskało pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Badania miały miejsce jeszcze przed początkiem zgrupowania reprezentacji Polski.

- Pozytywne wyniki testów u tych pracowników stwierdzono jeszcze przed zgrupowaniem. Obie zakażone osoby zostały od razu odizolowane – potwierdził w rozmowie z „WP Sportowe Fakty”, Jakub Kwiatkowski.

Rzecznik prasowy PZPN-u zaznaczył, że zakażone osoby to pracownicy biurowi. Żaden z nich nie miał kontaktu z kadrą Jerzego Brzęczka. Wobec tego koronawirus nie miał żadnego wpływu na przygotowania drużyny do meczów w Lidze Narodów.

Koronawirus w PZPN

- Cała ekipa, która brała udział w zgrupowaniu, przeszła testy i informowaliśmy oficjalnie, że ich wyniki w komplecie były negatywne - przekonywał.

Reprezentacja Polski w dwóch pierwszych meczach Ligi Narodów przegrała z Holandią 0:1 i wygrała z Bośnią i Hercegowiną 2:1. Kolejne zgrupowanie biało-czerwonych zaplanowano na początek października. Wówczas Polacy zmierzą się towarzysko z Finlandią (7 października), a dwa kolejne spotkania rozegrają w ramach LN: z Włochami (11 października) i z Bośnią i Hercegowiną (14 października).

RadioZET.pl/wp.pl